Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 maja 2023

Przedszkolaki poznały ciekawostki o Afryce. Kulturowa podróż po globie

fot. Katarzyna Cybulska i Beata Mrotek

fot. Katarzyna Cybulska i Beata Mrotek

We wtorek, 16 maja, Pszczółki z Przedszkola Miejskiego #im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni wybrały się w kolejną podróż w ramach innowacji "Ciekawi świata" - kulturowa podróż po globie. Tym razem odwiedziliśmy Afrykę.

Dzieci poznały najważniejsze ciekawostki wyróżniające ten kontynent. Dzieci dowiedziały się, że Afryka to kontynent ogromnych gór, tropikalnych lasów deszczowych, trawiastych sawann, a także największej na świecie pustyni Sahara. Pszczółki uzyskały informację na temat żyjących tam roślin i zwierząt.

Największe poruszenie wzbudziła w nich wzmianka o plemionach zamieszkujących tamte tereny. Zaciekawione byly specyficznym ubiorem tamtejszej ludności oraz ich stylem życia. Dzieci przez moment mogły poczuć się jak oni, przyodziewając na siebie podobne ubrania i ozdoby.

Ponadto degustowały produkty występujące w Afryce, niektóre nawet im zasmakowały. Okazało się, że żyjące tam dzieci mają podobne zabawy. Uwielbiają grać w "Chowanego", "Berka"’, czy w piłkę nożną. Ta podróż, niewątpliwie, na długo pozostanie w pamięci Naszych małym podróżników.

Materiał: Katarzyna Cybulska i Beata Mrotek

Autorki nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)