Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 lipca 2017

Paszport ułatwi zwiedzanie zakątków Kujaw i Pomorza. Sami zobaczcie

fot. Daniel Pach

fot. Daniel Pach

Po raz szósty Urząd Marszałkowski wspólnie z Kujawsko-Pomorską Organizacją #Turystyczną zapraszają mieszkańców regionu i gości do odwiedzania najciekawszych zakątków Kujaw i Pomorza z „Paszportem Turystycznym”.

Książeczki (wersja elektroniczna w załączniku) można odbierać w punktach informacji turystycznej. Dodatkowe bonusy w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami dla kolekcjonerów pieczątek z miejsc, które rekomendujemy.

- To kolejne już lato, podczas którego na kujawsko-pomorskich trasach i szlakach wakacyjnych towarzyszy nam nasz regionalny “Paszport Turystyczny”. Jak co roku, zachęcamy do wycieczek, zwiedzania i uczestnictwa w wydarzeniach turystycznych. Tym razem chcemy Państwa przekonać do odwiedzenia i odkrycia dla siebie także mniej znanych miejsc województwa. Wiele z nich to turystyczne perełki, prawdziwe skarby z interesującą historią i niepowtarzalną atmosferą. Warto dać im się oczarować – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Hasłem tegorocznej akcji paszportowej są kujawsko-pomorskie „zakaMARKI”, ułożone w ciekawe trasy wycieczkowe. Każda z nich jest precyzyjnie w „Paszporcie” naszkicowana, z dołączoną mapką ze wskazaniem interesującego nas rejonu województwa oraz opisem miejsc do odwiedzenia. Uzupełnieniem są kalendarium najciekawszych wakacyjnych wydarzeń na Kujawach i Pomorzu oraz namiary na punkty informacji turystycznej w całym regionie.

W tym roku sezon paszportowy jest dłuższy. Planujemy wycieczki po regionie na wrzesień, a także świetnie się zapowiadające jesienne imprezy.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 14 3
Pliki do pobrania
Paszport Turystyczny 2017 (1).pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)