Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

16 listopada 2019

Na sportowo i z powagą. Uczczono Narodowe Święto Niepodległości

fot. Ryszard Hanioszyn

fot. Ryszard Hanioszyn

W poniedziałek 11 listopada 2019 r. od godz. 14.00 na strzelnicy automatycznej w #Zespole Szkól Technicznych w Kcyni przy ul. Emila Jurczyka 3 zostały przeprowadzone Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Kcyni z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości Polski 11 Listopada i obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Strzelano z karabinków pneumatycznych do tarczy na odległość 10 m. Zawodnicy i zebrani na strzelnicy, na sportowo i z powagą uczcili Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zawodnicy oddawali trzy strzały próbne i dziesięć strzałów klasyfikowanych do punktacji.

Zajęte miejsca i wyniki w Zawodach Strzeleckich o Puchar Burmistrza Kcyni:

Kategoria Senior
I miejsce Dominika Hejnicka - 88 pkt.
II miejsce Wojciech Gawron - 85 pkt.
III miejsce Marzenna Jerzakowska - 84 pkt.

W imieniu Burmistrza Kcyni na podsumowaniu zawodów przywołano zebranym okoliczności ustanowienie i znaczenie dla Polaków Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada i znaczenie obchodów przez Polaków 101. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zebrani oddali minutą ciszy Cześć i Pamięć naszym przodkom walczącym wówczas o to, by Polskę przywrócić narodowi Polskiemu.

Za zajęcie miejsc I, II i III w kategorii Senior na okolicznościowych zawodach strzeleckich złożono gratulacje zawodnikom oraz wręczono okolicznościowe puchary i dyplomy. Sędzią głównym zawodów była Pani Ewa Karczewska. Prowadzenie zawodów Ewa Karczewska i Ryszard Hanioszyn. Organizatorem zawodów był Burmistrz Kcyni.

Materiał: Ryszard Hanioszyn

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Kwasy...
Sprawdzanie geometrii kół
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Usługi transportowe
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)