Dziś mamy 23 lipca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2024

"Musimy czekać". Przebudowa ulicy pod znakiem zapytania

fot. powierzone

fot. powierzone

Kolejna ulica w Kcyni czeka na przebudowę. Potrzebne są na to #pieniądze z rządowego dofinansowania. Czy gmina je otrzyma?

W planach inwestycyjnych gminy Kcynia jest przebudowa ulicy Nowej w Kcyni. Aby móc ją zrealizować nie wystarczą pieniądze z gminnego budżetu. Dlatego też, gmina Kcynia złożyła wniosek o dofinansowanie przebudowy ul. Nowej z rządowego programu Polski Ład. Pierwotnie, gmina chciała przeznaczyć dofinansowanie na budowę sali widowiskowo-sportowej, ale zmieniono wniosek właśnie na przebudowę ul. Nowej w Kcyni. O przyznaniu środków z rządowego funduszu decyduje urząd wojewódzki. Czy wydana zostanie zgoda na taką zmianę inwestycji do dofinansowania? – Wniosek został złożony. Nie mamy żadnej odpowiedzi, musimy czekać – przekazała kierownik referatu inwestycji i gospodarki przestrzennej w Urzędzie Miejskim w Kcyni Aleksandra Dzięciołowska. Na razie, przebudowa tej ulicy jest pod znakiem zapytania. Gmina ma przygotowany projekt przebudowy tej ulicy. Wykonanie projektu jej przebudowy kosztowało ponad 160 tys. zł. Cała inwestycja ma kosztować ponad 4 mln 752 tys. zł. Prace miałyby polegać na położeniu nowej nawierzchni asfaltowej na długości około 300 metrów bieżących. Mają zostać wykonane nowe chodniki, kanalizacja deszczowa i sanitarna, oświetlenie oraz kanał technologiczny. Na ten moment, realizacja przebudowy ul. Nowej stoi jeszcze pod znakiem zapytania.

Źródło:  

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Murzyn, w dniu 16-06-2024 14:13:54 napisał:

  Wiejskie sklepy GS do likwidacji

  odpowiedz

  • 0 (0)

  RADOSŁAW, w dniu 17-06-2024 19:37:36 napisał:

  Na wioskach polne drogi, a kcyniacy by chcieli po kostce chodzić .Kiedy powstała ta ulica że już by chcieli przbudowe.. w du.... się przewraca!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Budowa magazynów
Rejestracja BDO
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
KOBIZE
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)