Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2022

Międzyszkolna liga szachowa. Odbyło się 10 zawodów

fot. powierzone

fot. powierzone

W Żninie zakończyła się V edycja Enea Operator Międzyszkolnej # Ligi Szachowej w ramach projektu "Edukacja przez szachy".

W roku szkolnym 2021/2022 odbyło się 10 zawodów (4 IX 2021 Łubianka, 2 X 2021 Tuchola, 6 XI 2021 Łochowo, 11 XII 2021 Nakło, 15 I 2022 Czernikowo, 5 II 2022 Koronowo, 5 III 2022 Łubianka, 9 IV 2022 Barcin, 14 V 2022 Górsk, 4 VI 2022 Żnin). Głównym organizatorem turnieju był po raz kolejny Arkadiusz Matczyński.

W pięciu cyklach największej ligi szachowej województwa kujawsko - pomorskiego wzięło udział prawie 350 różnych uczestników z prawie 100 szkół i przedszkoli. W klasyfikacji generalnej I miejsce w grupie juniorek do lat 20 wywalczyła Julia Rocławska (I LO w Szubinie). V miejsce w grupie juniorów do lat 13 zdobył Jakub Makarewicz (SP Kcynia).

materiał: Piotr Szybowicz

Oceń artykuł: 40 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • -8 (14)

  czytelnik, w dniu 24-06-2022 15:28:00 napisał:

  Ile razy można czytać o tym samym

  odpowiedz

  • -6 (12)

  Teodor, w dniu 24-06-2022 20:25:50 napisał:

  Może redaktor napisałby coś więcej. Ile było tych kobiet do lat 20. Jedna, dwie? Po co to sztuczne bicie piany, czemu ma to służyć?

  odpowiedz

  • 9 (15)

  :), w dniu 25-06-2022 20:09:20 napisał:

  Stało się. Ktoś zaczyna zazdrościć najlepszemu szachiście w historii powiatu nakielskiego ...

  odpowiedz

  • -5 (13)

  Jachu, w dniu 25-06-2022 22:48:12 napisał:

  Chłopiec bez pucharu, dziewczyna dwa..... I tu sprawia się wyjaśnia. Czego Teodorze jeszcze nie rozumiesz? Była jedyna. Ważne że poszło w świat nikt się nie dopatrzy, a jak ktoś zauważy to nazwie się go zazdrośnikiem

  odpowiedz

  • 6 (14)

  Kaziu Jurkiewicz , w dniu 26-06-2022 12:37:02 napisał:

  Dziewczyn gra całkiem sporo około 30 przez całą ligę się przewinęło do lat 20. Julia poprostu jest najlepsza.

  odpowiedz

  • -2 (10)

  działacz, w dniu 27-06-2022 12:59:20 napisał:

  Tyle to w całej Polsce nie gra :) a co dopiero na jedynym turnieju. Nie pojmuje tej waszej dyskusji. Znajdźcie wyniki, na pewno gdzieś są w sieci. I tam z pewnością jest czarno na białym ile tych zawodniczek było. Mnie cieszy i śmieszy tylko stwierdzenie - w grupie "juniorek do lat 20." Z tego co mi się wydaje to już od 18 lat jest dowód osobisty. To świadczy tylko o tym, że tak mało zawodniczek jest do lat 18 i powstała grupa do 20 lat. Niestety tak jest nie tylko w tej dziedzinie. I kto sprytny ten korzysta

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Miki :), w dniu 27-06-2022 17:46:51 napisał:

  Chyba pan działacz nie do końca się zna co dzieje się w Polskich szachach i o co chodzi w lidze szkolnej która jest do końca technikum czyli do lat20, tak samo jak są mistrzostwa Polski juniorek do lat 20. W żużlu też jest junior do lat 21 a w piłce nożnej w naszej ekstraklasie musi grać młodzieżowiec do lat 21. Więc nie tylko w szachach. Jest mniej dziewczynek niż chłopców ale to nie znaczy że nie ma 30 w Polsce. W całej lidze szkolnej grało 20-30 zawodniczek.

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Miki :), w dniu 27-06-2022 18:11:59 napisał:

  Ciekawe jest też to, że ludzie aż tak to komentują, nie myślałem że można być tak zazdrosnym o czyjeś sukcesy. Wstyd chłopacy

  odpowiedz

  • -4 (6)

  działacz, w dniu 28-06-2022 15:34:04 napisał:

  Szachy nie są jedynym sportem w naszym powiecie, dlatego rozwaga żeby zachować jakiś umiar. Proszę zajrzeć na stronę sport obok, ile jest tego o szachach. Jak nie bracia wychwalani, to juniorka i tak na okrągło. Inne sporty też są ważne, mamy zgrupowania , młodzież ostro trenuje I szanowna pani Miki, a gdzie mamy komentować sprawy sportowe, Jak tylko tu można. Wszędzie poblokowane..

  odpowiedz

  • 7 (11)

  #, w dniu 28-06-2022 20:10:40 napisał:

  Wstyd Teodorze, Czytelniku, Jachu, wielki działaczu Podczas jednego z psikusów uczeń przykleił na plecach kolegi kartkę z napisem "Jestem głupi" i poprosił resztę klasy, żeby nie mówiła o tym chłopcu. W ten sposób uczniowie zaczęli się śmiać... Gdy zaczęła się lekcja matematyki, nauczycielka napisała na tablicy trudne pytanie. Nikt nie potrafił na nie odpowiedzieć, oprócz chłopca z naklejką. Wśród niewyjaśnionych chichotów podszedł on do tablicy i rozwiązał zadanie. Nauczycielka poprosiła klasę, aby zdjęła mu z pleców kartkę. Powiedziała mu: "Wygląda na to, że nie wiesz o kartce, którą twój kolega z klasy przykleił ci na plecach". Następnie nauczycielka spojrzała na resztę klasy i powiedziała: "Zanim dam wam karę, pozwólcie, że powiem wam dwie rzeczy: Po pierwsze, przez całe życie ludzie będą przyklejać wam etykietki z wieloma przykrymi słowami, aby zatrzymać wasze postępy. Gdyby twój kolega z klasy wiedział o kartce, nie wstałby, żeby odpowiedzieć na pytanie. Wszystko, co musisz zrobić w życiu, to zignorować etykietki, jakie przyczepiają ci ludzie, i wykorzystać każdą nadarzającą się okazję do nauki, rozwoju i doskonalenia się. Po drugie, jasne jest, że nie ma on wśród was wszystkich żadnego lojalnego przyjaciela, który powiedziałby mu o naklejce. Nie ma znaczenia, ilu masz przyjaciół - liczy się lojalność, którą dzielisz ze swoimi przyjaciółmi. Jeśli nie masz przyjaciół, którzy mogą cię bronić za twoimi plecami, którzy mogą cię pilnować, chronić i którym naprawdę na tobie zależy, lepiej ci będzie w samotności." Zawsze miejcie siebie nawzajem za plecami. / Źródło: Internet Pozdrawiam i życzę więcej lojalności wobec innych czy też zwykłej ludzkiej godności.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)