Dziś mamy 23 lipca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2024

Dzień Laureata. Dzieci odebrały nagrody

fot. Ewa Hałas

fot. Ewa Hałas

Dzień Laureata odbył się w klasach #0 – 3 Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

Nagrody odebrały dzieci wyróżnione w konkursie języka angielskiego OLIMPUSEK 2024, te które zgromadziły najwięcej środków na książeczkach SKO, z największą liczbą wypożyczonych w trakcie roku szkolnego książek ze szkolnej biblioteki oraz członkowie koła bibliotecznego.

Niespodziankę dla całej społeczności szkolnej przygotowało Szkolne Koło Teatralne pod opieką p. Anny Lewandowskiej. Młodzi aktorzy wystawili sztukę pn. "Kopciuszek we współczesnych realiach". Spektakl wzbudził zachwyt. Aktorzy otrzymali oklaski "na stojąco".

Podziękowania i gratulacje młodym aktorom składała dyrektor szkoły Aleksandra Doiczman. Pani Dyrektor zwróciła się również z prośbą, aby sztukę pokazać we wrześniu szerszej publiczności. Gratulujemy!

Szkolne Koło Teatralne działa m.in. dzięki dotacjom pozyskanym z budżetu gminy Kcynia. Wszystko za sprawą Stowarzyszenie "Czas dzieci", które pozyskało środki w otwartym konkursie ofert 2/2024 KULTURA. Autorką projektów jest p. Anna Lewandowska.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)