Dziś mamy 22 października 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

09 września 2020

Do klubu dołączyło ponad 25 młodych zawodników. Za nimi pierwsze mecze

fot. Artur Frydrych

fot. Artur Frydrych

W czerwcu bieżącego roku MLKS "Orzeł" w Kcyni ogłosił nabór do drużyn młodzieżowych #w kategorii wiekowej młodzik oraz orlik. Do klubu dołączyło ponad 25 młodych zawodników, którzy od czerwca przez całe wakacje intensywnie przygotowywali się do nowego sezonu.

Drużyna młodzika zmagania ligowe rozpoczęła 30 sierpnia domowym meczem przeciwko Gryfowi Sicienko. Podopieczni trenera Kurtysiaka po charakternej walce do końca ulegli rówieśnikom z Sicienka 1:2. Bramkę dla kcynian zdobył Jędrzej Andrzejewski.  W minioną niedzielę w meczu drugiej kolejki IV ligi okręgowej młodzika D1 grupa 3 młodzicy z Kcyni podejmowali na własnym boisku Spartę Janowiec Wielkopolski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1:4, a honorową bramkę dla miejscowych zdobył Gracjan Pozorski.

W sobotę 5 września zostały rozegrane pierwsze ligowe turnieje orlika. Gospodarzem turnieju C orlika E1 grupa 3 był Orzeł Kcynia. Zawody odbyły się na kcyńskim orliku. Udział wzięły: PAP Bzyki Żnin, KS Jeziorak Żnin, MEZAR Nakło oraz Orzeł Kcynia.

Wyniki spotkań:

Orzeł Kcynia 1:1 Bzyki Żnin

Orzeł Kcynia 0:3 Jeziorak Żnin

MEZAR Nakło 5:2 Bzyki Żnin

Jeziorak Żnin 1:2 MEZAR Nakło

MEZAR Nakło 3:0 Orzeł Kcynia

Bzyki Żnin 3:1 Jeziorak Żnin

To dopiero pierwsze oficjalne mecze naszych drużyn. Chłopcy się uczą, nabierają doświadczenia. Jesteśmy przekonani, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Najważniejsza jest dobra zabawa, radość z gry w piłkę oraz spędzanie czasu z rówieśnikami na świeżym powietrzu. Na wyniki przyjdzie czas.

Dążymy do tego, aby w naszym klubie było jak najwięcej drużyn młodzieżowych. Chcemy, żeby dzieci w każdym wieku mogły do nas dołączyć i reprezentować Kcynię podczas turniejów oraz rozgrywek w ramach K-PZPN.

MLKS Orzeł Kcynia realizuje zadanie "Rozwój sportu na terenie gminy Kcynia w 2020 roku", na które otrzymał dotację z budżetu gminy Kcynia w ramach otwartego konkursu ofert.-- 

materiał: Prezes Zarządu Artur Frydrych

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 32 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)