Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

29 maja 2019

Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego. Otwarcie Sezonu 2019

fot. powierzone

fot. powierzone

W niedzielę 26 maja 2019 r. od godziny 9.00 przeprowadzono# Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego Otwarcia Sezonu 2019 na korcie w Kcyni o Puchar Burmistrza Kcyni.

Zawody przeprowadzono na korcie tenisowym Stadionu Miejskiego w Kcyni przy ul. Poznańskiej 31. Do rywalizacji w Turnieju przystąpili zawodnicy z Nakła nad Notecią, Kcyni, Łabiszyna i ze Żnina. W zawodach wzięło udział siedem par deblowych rozlosowanych do dwóch grup eliminacji:

Składy Grupy „A”:

A-1 - Jakub Orzechowski, Marcin Paszkiet
A-2 - Marcin Jezierski, Ryszard Posadzy
A-3 - Jarek Adamczewski, Piotr Podgórski
A-4 - Daniel Bembnista, Mateusz Kania

Składy Grupy „B”:

B-1 - Łukasz Ficek, Maciej Krzyżanowski
B-2 - Adam Rybicki, Jacek Kiliszewski
B-3  - Jarek Wielebski, Mirek Pezacki       

Na Turnieju obowiązywały przepisy PZTS. Wszystkie mecze w grupach rozgrywano systemem gry ”każdy z każdym”. Każdy mecz rozgrywany był jako jeden set do dziewięciu gemów. O zajętym miejscu w grupie decydowała: liczba zdobytych punktów, a w przypadku równej ilości punktów o miejscu w dalszej kolejności decydował wynik bezpośredniego spotkania, następnie stosunek zdobytych gemów do straconych gemów. Pary, które zajęły I miejsca w grupach grały w finale o I miejsce w turnieju. Pary, które zajęły II miejsca w grupach grały o III miejsce w turnieju.

Wyniki,  klasyfikacja w grupie „A”:
I Miejsce - D. Bembnista, M. Kania 6 pkt. (27:11)
II Miejsce - J. Adamczweski, P. Podgórski 4 pkt. (23:17)
III Miejsce - M. Jezierski, R. Posadzy 2 pkt. (16:25)
IV Miejsce - J. Orzechowski, M. Paszkiet 0 pkt. (14:27)
                           
Wyniki, klasyfikacja w grupie „B”:  
I Miejsce - Ł. Ficek, M. Krzyżanowski 4 pkt. (18:9)
II Miejsce - A. Rybicki, J. Kiliszewski 2 pkt. (15:16)
III Miejsce - J. Wielebski, M. Pezacki 0 pkt. (10:18)                       
                           
Mecze Finałowe:
Mecz o I MIEJSCE: D. Bembnista, M. Kania -   Ł. Ficek, M. Krzyżanowski wynik 9:6   

Mecz o III MIEJSCEJ: Adamczewski, P. Podgórski - A. Rybicki- J. Kiliszewski 9:6
                                           
Klasyfikacji końcowa:
 
I   Miejsce D. Bembnista i M. Kania  
II  Miejsce Ł. Ficek i M. Krzyżanowski
III  Miejsce J. Adamczewski i P. Podgórski          
IV  Miejsce A. Rybicki i J. Kiliszewski

Turniej zawodnikom dostarczył sportowej satysfakcji z ciekawej wymiany piłek. Zawody przebiegały w atmosferze sympatycznej sportowej rywalizacji nacechowanej duchem fair play. Kibicowanie również tworzyło sportową atmosferę i dodawało walorów rozgrywanym meczom tenisowym oraz uatrakcyjniało turniej. Zawodnicy wynieśli z turnieju wiele zadowolenia z zajętych czołowych miejsc i miejsc niżej notowanych. Zawodnikom na podsumowanie turnieju w imieniu Burmistrza Kcyni Pana Marka Szarugi, pogratulowano sportowej rywalizacji i zajętych miejsc oraz wręczono  puchary za miejsca I, II, III i dyplomy. Zawodnikom wręczono nagrody rzeczowe ufundowane ze środków uczestników zawodów. Organizatorem turnieju był Burmistrz Kcyni i zawodnicy Kcyńskiego Stowarzyszenia Tenisowego „Nasz Kort” w Kcyni.

Materiał: Ryszard Hanioszyn

Autor nie wyraża zgody na komentarze.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)