Dziś mamy 23 lipca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2024

"Ale Kwas". Wyniki I Gminnego Konkursu Chemicznego

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

10 czerwca 2024 roku odbył się I Gminny Konkurs Chemiczny# pod nazwą „Ale Kwas”, którego adresatami byli wszyscy uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie i Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie.

Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy chemicznej, wyrabianie umiejętności twórczego myślenia, samodzielnego rozwiązywania problemów chemicznych oraz integrację młodzieży  i motywowanie do współzawodnictwa.

Każda szkoła biorąca udział w konkursie mogła wytypować maksymalnie dwóch reprezentantów z każdej grupy wiekowej. W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie z Mycielewa, Palmierowa i Dziewierzewa. Konkurs miał charakter rywalizacji indywidualnej i składał się z 20 pytań rożnego typu. Nasi „alchemicy” mieli na jego rozwiązanie 60 minut. Następnie komisja konkursowa w składzie M. Borzych i J. Reiwer - nauczycielki chemii - sprawdziły prace.

W końcu nadszedł czas na rozstrzygnięcie rywalizacji konkursowej. Na naszą uroczystość przybyli goście: pani Anna Duda - Nowicka - przedstawiciel organu prowadzącego a zarazem radna Rady Powiatu Nakielskiego, Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie - pani Barbara Sądel. Zanim jednak rozdano nagrody sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w jedno wielkie laboratorium chemiczne. W świat alchemii bajkowym krokiem wprowadził nas sam Pan Kleks, w którego rolę wcielił się Antoni Okrutnik oraz uczniowie klasy IV oraz V Szkoły Podstawowej w Palmierowie prezentujący układ taneczny do piosenki „Całkiem nowa bajka”. Przedstawienie było pełne doświadczeń. Wszystkim zgromadzonym się podobało, o czym świadczyły gromkie brawa. W części artystycznej wzięli udział  uczniowie Szkoły Podstawowej w Palmierowie oraz Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie. Kwasu  nie było - podsumowała pani dyrektor Lucyna Bursztynowicz, która wraz z gośćmi: p. Anną Dudą-Nowicką i Barbarą Sądel dokonały rozdania nagród.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

Kategoria klasy VII

I miejsce- Karina Kurczyna (Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie).

II miejsce-Stanisław Kubalewski (Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie).

III miejsce-Kacper Nowakowski (Szkoła Podstawowa w Palmierowie).

Kategoria klasy VIII

I miejsce-Remigiusz Socha (Szkoła Podstawowa w Mycielewie).

II miejsce-Franciszek Strzyżewski (Szkoła Podstawowa w Mycielewie).

III miejsce-Wiktoria Machałek (Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie).

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz piśmiennicze. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy za udział.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz wszystkim uczestnikom chemicznych zmagań, ich opiekunom oraz  dyrektorom za możliwość realizacji konkursu. Panu Burmistrzowi Mateuszowi Stachowiakowi, za objęcie swoim patronatem naszego konkursu. Pani Barbarze Sądel - Przewodniczącej Rady Rodziców w SP w Dziewierzewie oraz Pani Annie Dudzie - Nowickiej - Radnej Powiatowej za obecność i wsparcie. Sponsorom za dofinansowanie naszego konkursu. W szczególności dziękujemy uczniom, bo bez Was to wspaniałe wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

Materiał: Jolanta Reiwer / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)