Dziś mamy 6 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

26 września 2019

Zajęcia rozpoczęte. Tematem był nabór do policji

fot. KPP Nakło nad Notecią

fot. KPP Nakło nad Notecią

W I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie od trzech lat funkcjonuje klasa prawno-policyjna.# Na mocy porozumienia podpisanego z nakielską komendą zajęcia dla uczniów tej klasy prowadzą także policjanci. W miniony wtorek mundurowi rozpoczęli zajęcia programowe w klasie I i II.

Na mocy podpisanej umowy partnerskiej pomiędzy nakielską komendą policji, a I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie mundurowi z Nakła i jednostek podległych delegowani są do prowadzenia lekcji w klasie o profilu prawno–policyjnym. W tym roku szkolnym już trzy klasy objęte są programem klas mundurowych.
W miniony wtorek (24.09.19) odbyła się pierwsza lekcja w tym roku szkolnym prowadzona przez policjantów. Zajęcia dla uczniów klasy I i II prowadziła mł. asp. Zofia Wrzeszcz z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.

Uczniom klasy pierwszej policjantka przybliżyła tematykę związaną z naborem do Policji oraz omówiła poszczególne etapy postępowania klasyfikacyjnego. Zasygnalizowała także jakie zajęcia prowadzić będą dla pierwszoklasistów policjanci.

W klasie drugiej przypomniane zostały wiadomości z roku ubiegłego z zakresu struktury policji oraz pracy poszczególnych komórek.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)