Dziś mamy 13 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

26 września 2019

Zajęcia rozpoczęte. Tematem był nabór do policji

fot. KPP Nakło nad Notecią

fot. KPP Nakło nad Notecią

W I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie od trzech lat funkcjonuje klasa prawno-policyjna.# Na mocy porozumienia podpisanego z nakielską komendą zajęcia dla uczniów tej klasy prowadzą także policjanci. W miniony wtorek mundurowi rozpoczęli zajęcia programowe w klasie I i II.

Na mocy podpisanej umowy partnerskiej pomiędzy nakielską komendą policji, a I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie mundurowi z Nakła i jednostek podległych delegowani są do prowadzenia lekcji w klasie o profilu prawno–policyjnym. W tym roku szkolnym już trzy klasy objęte są programem klas mundurowych.
W miniony wtorek (24.09.19) odbyła się pierwsza lekcja w tym roku szkolnym prowadzona przez policjantów. Zajęcia dla uczniów klasy I i II prowadziła mł. asp. Zofia Wrzeszcz z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.

Uczniom klasy pierwszej policjantka przybliżyła tematykę związaną z naborem do Policji oraz omówiła poszczególne etapy postępowania klasyfikacyjnego. Zasygnalizowała także jakie zajęcia prowadzić będą dla pierwszoklasistów policjanci.

W klasie drugiej przypomniane zostały wiadomości z roku ubiegłego z zakresu struktury policji oraz pracy poszczególnych komórek.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)