Dziś mamy 26 października 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

15 września 2021

Z Mycielewa do Kcyni. Uczniowie wzięli udział w rajdzie rowerowym

fot. pow.

fot. pow.

10 września uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Mycielewie wzięli udział w rajdzie rowerowym połączonym ze zwiedzaniem Kcyni.

Rajd został zorganizowany, aby uczcić nadchodzące 760 urodziny miasta. Naszym przewodnikiem była pani Justyna Makarewicz, która w pasjonujący sposób opowiedziała nam najciekawsze historie związane z cmentarzami, kościołami, zabytkami oraz znanymi mieszkańcami miasta. Uczestniczyliśmy także w kalamburach kcyńskich – na Rynku pokazywaliśmy hasła kojarzące się z Kcynią. Udało nam się również zobaczyć prace archeologiczne obok kościoła farnego oraz porozmawiać z archeologami. Spotkaliśmy się również z burmistrzem Kcyni panem Markiem Szarugą.

Materiał: Justyna Kirpa/ Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)