Dziś mamy 16 stycznia 2019, środa, imieniny obchodzą:

01 maja 2018

Wzruszające pożegnanie absolwentów. Były życzenia i podziękowania

fot. Zuzanna Wiejaczka

fot. Zuzanna Wiejaczka

27 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni odbyło się uroczyste zakończenie nauki #uczniów Technikum Ekonomicznego i Informatycznego. Tegorocznej akademii przyświecały słowa M. Twaina: ,,Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”.

Konferansjerzy uroczystości: Dominika Kalinowska i Kacper Kotowski przywitali wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców. Dyrektor szkoły Aleksandra Doiczman we wzruszających słowach  pożegnała tegorocznych abiturientów, życzyła im dobrych wyników na maturze i egzaminach zawodowych oraz powodzenia w dorosłym życiu. Następnie najlepsza absolwentka ZST w Kcyni Michalina Wadzińska otrzymała świadectwo z biało- czerwonym paskiem oraz Nagrodę Burmistrza za najwyższe wyniki w nauce, którą wręczył pan Wojciech Jaskulski. Natomiast rodzice Michaliny otrzymali  list gratulacyjny oraz kwiaty. Szkołę ze średnią powyżej 4,75 ukończyły również Dominika i Weronika Nowakowskie.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu pani Wioleta Zymni wręczyła statuetki najbardziej zaangażowanym w działalność uczniom: Michalinie Wadzińskiej oraz Zuzannie Grabiszewskiej. Nagrodzeni zostali także uczniowie biorący udział w akcjach honorowego dawstwa krwi. Absolwenci podziękowali za trud ich wychowania pani Joannie Krzoska oraz nauczycielom i pracownikom szkoły. Głos zabrali także przedstawiciele Samorządu Szkoły: Adrianna Pawlak oraz uczeń klasy trzeciej technikum Tomasz Wiejaczka.

Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez panią Aleksandrę Konicką. Zuzanna Lemke, Marietta Mrozowicz i Wojciech Król zaprosili wszystkich na Galę Absolwenciaków 2018. Uczniowie klasy czwartej przed zakończeniem roku szkolnego wypełniali anonimowe ankiety, w których nominowali swoich kolegów i koleżanki z klasy do różnych  typów. Trzecioklasiści podliczyli ich głosy i wyłonili osoby w różnych kategoriach typu: top model, młody gniewny, odpisywacz zaciekły, lizus, zgrywus czy osiłek klasowy. Niektórzy absolwenci byli bardzo zdziwieni, że tak postrzegają ich inni, jednak wszyscy wiedzą, że była to tylko zabawa. Uroczystość uświetnił także występ muzyczny Darii Pawlak i Mileny Smorga oraz pokaz zdjęć uczniów klasy czwartej z lat 2014-18.

materiał: Agnieszka Kobierowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)