Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

10 października 2019

Wypłaty lokalnych polityków. Konfederacja Bydgoszcz podjęła temat

fot. Konfederacja Bydgoszcz

fot. Konfederacja Bydgoszcz

Dziś konfederaci z Bydgoszczy zajęli się wypłatami lokalnych # polityków: "W przedostatniej konferencji zajmiemy się politykami, którzy lekką ręką przyznają sobie nasze ciężko zarobione pieniądze. W tych wyborach startują ludzie, którzy nigdy nie powinni być w przestrzeni publicznej i zajmować się polityką" - rozpoczęli konfederaci.

Marcin Sypniewski zapowiedział, iż jednym z pierwszych projektów ustaw, który złoży w Sejmie będzie ustawa likwidująca ekwiwalenty za niewykorzystany urlop dla samorządowców oraz odprawy dla samorządowców.

"To niesprawiedliwe, że każdy pracodawca musi dbać o wykorzystanie urlopów przez pracowników pod rygorem kary, a nikt nie kontroluje wójtów, burmistrzów i prezydentów miast pod kątem urlopu wykorzystywanego przez nich. Prawo jest fikcyjne, gdyż na urlop wójta lub burmistrza powinien wysłać jego podwładny, sekretarz. Niekiedy są to niebagatelne kwoty. Prezydent Inowrocławia, Ryszard Brejza za wszystkie dotychczasowe kadencje otrzymał ponad 100 tysięcy złotych ekwiwalentu. Kwoty te są wypłacane z budżetu samorządowego. Były burmistrz Koronowa, Stanisław Gliszczyński pobrał po zakończeniu kadencji ponad 23 tysiące złotych ekwiwalentu za niewykorzystany urlop i ponad 36 tysięcy złotych odprawy." - powiedział Marcin Sypniewski.

"Jest to niesprawiedliwe. Brak dobrego zorganizowania czasu pracy nie może powodować wypłaty świadczeń. Poza tym, jest to łamanie przepisów prawa, które każdy musi przestrzegać. Należy zlikwidować ekwiwalenty za niewykorzystany urlop, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Drugim elementem, który należy zlikwidować, są trzymiesięczne odprawy. Jest to zbędny przywilej. Ponadto, odprawę otrzymują nawet wójtowie czy burmistrzowie, którzy przegrali wybory lub zostali odwołani z funkcji. To jedyny przypadek nagrody za złą pracę i należy go również zlikwidować." - zakończył lider listy Konfederacji Marcin Sypniewski.

materiał: Konfederacja Bydgoszcz 

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (9)

  Ahmed, w dniu 10-10-2019 14:47:13 napisał:

  Nie czepiajmy się włodarzy, wszak wiadomo nie od dziś, że gdyby na urlopy chodzili to by sobie świat nie poradził, gospodarka gmin i miast załamała, wszystko by zgniło i nie byłoby niczego. To zupełnie przypadkowo muszą odbierać te drobne pieniądze na waciki za niewykorzystany urlop. Ważne, że sprawiają, że się słońce kręci grzecznie wkoło ziemi (płaskiej oczywiście) i tego się trzymajmy zamiast czepiać się bohaterów.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  czytelnik, w dniu 10-10-2019 19:44:23 napisał:

  A ministrowie, posłowie za ustawy rozpieprzające demokrację,sądownictwo pobierają horendalne haracze.A co nam zrobicie.Nam się to po prostu należy.Jeszcze trudniej pojąć wypłacanie pensji włodarzom gmin,które ciągle są pod kreską.System to toleruje. Qjczyznę dojną dał nam racz panie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Lipoliza injekcyjna
Sprawdzanie geometrii kół
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Oczyszczanie twarzy
Makijaż na każdą okazję
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)