Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

10 października 2019

Wypłaty lokalnych polityków. Konfederacja Bydgoszcz podjęła temat

fot. Konfederacja Bydgoszcz

fot. Konfederacja Bydgoszcz

Dziś konfederaci z Bydgoszczy zajęli się wypłatami lokalnych # polityków: "W przedostatniej konferencji zajmiemy się politykami, którzy lekką ręką przyznają sobie nasze ciężko zarobione pieniądze. W tych wyborach startują ludzie, którzy nigdy nie powinni być w przestrzeni publicznej i zajmować się polityką" - rozpoczęli konfederaci.

Marcin Sypniewski zapowiedział, iż jednym z pierwszych projektów ustaw, który złoży w Sejmie będzie ustawa likwidująca ekwiwalenty za niewykorzystany urlop dla samorządowców oraz odprawy dla samorządowców.

"To niesprawiedliwe, że każdy pracodawca musi dbać o wykorzystanie urlopów przez pracowników pod rygorem kary, a nikt nie kontroluje wójtów, burmistrzów i prezydentów miast pod kątem urlopu wykorzystywanego przez nich. Prawo jest fikcyjne, gdyż na urlop wójta lub burmistrza powinien wysłać jego podwładny, sekretarz. Niekiedy są to niebagatelne kwoty. Prezydent Inowrocławia, Ryszard Brejza za wszystkie dotychczasowe kadencje otrzymał ponad 100 tysięcy złotych ekwiwalentu. Kwoty te są wypłacane z budżetu samorządowego. Były burmistrz Koronowa, Stanisław Gliszczyński pobrał po zakończeniu kadencji ponad 23 tysiące złotych ekwiwalentu za niewykorzystany urlop i ponad 36 tysięcy złotych odprawy." - powiedział Marcin Sypniewski.

"Jest to niesprawiedliwe. Brak dobrego zorganizowania czasu pracy nie może powodować wypłaty świadczeń. Poza tym, jest to łamanie przepisów prawa, które każdy musi przestrzegać. Należy zlikwidować ekwiwalenty za niewykorzystany urlop, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Drugim elementem, który należy zlikwidować, są trzymiesięczne odprawy. Jest to zbędny przywilej. Ponadto, odprawę otrzymują nawet wójtowie czy burmistrzowie, którzy przegrali wybory lub zostali odwołani z funkcji. To jedyny przypadek nagrody za złą pracę i należy go również zlikwidować." - zakończył lider listy Konfederacji Marcin Sypniewski.

materiał: Konfederacja Bydgoszcz 

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (9)

  Ahmed, w dniu 10-10-2019 14:47:13 napisał:

  Nie czepiajmy się włodarzy, wszak wiadomo nie od dziś, że gdyby na urlopy chodzili to by sobie świat nie poradził, gospodarka gmin i miast załamała, wszystko by zgniło i nie byłoby niczego. To zupełnie przypadkowo muszą odbierać te drobne pieniądze na waciki za niewykorzystany urlop. Ważne, że sprawiają, że się słońce kręci grzecznie wkoło ziemi (płaskiej oczywiście) i tego się trzymajmy zamiast czepiać się bohaterów.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  czytelnik, w dniu 10-10-2019 19:44:23 napisał:

  A ministrowie, posłowie za ustawy rozpieprzające demokrację,sądownictwo pobierają horendalne haracze.A co nam zrobicie.Nam się to po prostu należy.Jeszcze trudniej pojąć wypłacanie pensji włodarzom gmin,które ciągle są pod kreską.System to toleruje. Qjczyznę dojną dał nam racz panie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabiegi odmładzające
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Botox zmarszczki lwie
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Meble kuchenne
Sprawdzanie geometrii kół
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)