Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

23 grudnia 2018

Wyjątkowe obchody świąt. Dzieci uczciły Dzień Anioła Życzliwości

fot.  Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie

fot. Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie

Jak co roku o tej porze w naszej szkole panuje uroczysty, podniosły nastrój. Wszystko zaczyna się # od 6 grudnia .

Wtedy to bowiem przybywa do nas Mikołaj ze słodkościami, które funduje Rada Rodziców. We wszystkich klasach i na korytarzu pojawiają się pięknie udekorowane przez uczniów choinki.

W tym roku obchodziliśmy po raz pierwszy Dzień Anioła Życzliwości, który przygotowaliśmy wraz z katechetką p. Jolantą Wróblewską . Wszyscy byli przepięknie ubrani w białe stroje. Ten dzień miał nam przypomnieć o tym, jak ważne są w życiu takie wartości jak dobroć, życzliwość i wzajemna akceptacja. Każda klasa wybrała spośród kolegów swojego „klasowego anioła”. Przyjemnie było również przeczytać miłe słowa, które każdy mógł skierować do każdego.

20 grudnia br. już po raz 10 odbył się szkolny konkurs śpiewania kolęd, który od 10 lat przygotowuje p. Bożena Nogowska. Po raz kolejny mogliśmy posłuchać kolęd i pastorałek pięknie śpiewanych przez dzieci młodsze i starsze. Trzeba przyznać, że z każdym rokiem poziom konkursu jest coraz wyższy.

Tuż przed apelem bożonarodzeniowym przybywa do nas piękna, olbrzymia, pachnąca choinka, która staje na dolnym korytarzu. Każdy może przynieść jakąś ozdobę i udekorować nią drzewko. Sprawia to nam olbrzymią radość i już naprawdę czujemy, że święta są tuż, tuż. Za choinkę pięknie dziękujemy panu Andrzejowi Borkowskiemu z leśnictwa Tupadły.

W ostatni dzień nauki szkolnej spotykamy się w swoich klasach i uczestniczymy w wigilii, którą wraz z wychowawcami wspólnie przygotowujemy. Wszyscy czekają niecierpliwie na upominki, każdy jest ciekawy, co otrzyma od kolegi. Miło jest wspólnie usiąść przy stole, złożyć życzenia, zaśpiewać kolędę.

Cała społeczność naszej szkoły spotyka się na uroczystym apelu, gdzie „wszyscy wszystkim ślą życzenia…” W tym roku w świąteczny nastój wprawili nas uczniowie z klas IV, V i VIII przygotowani przez panie J. Słomską i P. Kuberacką.

Pani dyrektor Małgorzata Dutkiewicz złożyła wszystkim życzenia :
„W Wigilię Bożego Narodzenia
Gwiazda Pokoju drogę wskaże.
Zapomnijmy o uprzedzeniach,
otwórzmy pudła słodkich marzeń.
Niechaj Aniołki z Panem Bogiem,
jak Trzej Królowie z dary swymi,
staną cicho za Twoim progiem,
by spełnić to, co dotąd było snami.
Ciepłem otulmy naszych bliskich
i uśmiechnijmy się do siebie.
Świąt magia niechaj zjedna wszystkich,
niech w domach będzie Wam jak w niebie...”

materiał: Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)