Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2019

Wspomnienia historyczne. Powstał film o miejscowości Żurawia

fot. pow.

fot. pow.

Na kanale w serwisie Youtube jest dostępny film o miejscowości # Żurawia w gminie Kcynia.

Film powstał w oparciu o materiały historyczne, zasoby Dźwiękowego Archiwum Kcyni oraz wywiad z Berndem von Bülow, przeprowadzony przez Justynę Makarewicz w lipcu 2019 r.

Poruszane są w nim nieznane wcześniej zagadnienia związane z historią miejscowości. Bernd von Bülow, potomek niemieckich właścicieli majątku wspomina swoje dzieciństwo,  lata wojny i działania swojego ojca Hermanna, który pomógł m.in. w ukryciu figury św. Wawrzyńca.

Wspomnieniom towarzyszą archiwalne zdjęcia, które nie były wcześniej nigdzie publikowane. W rolę młodego Bernda wcielił się Nikodem Ślipek. Aby obejrzeć film, należy odnaleźć kanał Dźwiękowego archiwum Kcyni w serwisie Youtube.com lub kliknąć w poniższy link:

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=xKG-5ZXqNZU&t=24s

Produkcja filmu została sfinansowana z budżetu Gminy Kcynia. Film wyprodukowała Agencja Filmowo-Reklamowa AimArt. Scenariusz: Justyna Makarewicz.

materiał: Justyna Makarewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)