Dziś mamy 13 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2019

Wspomnienia historyczne. Powstał film o miejscowości Żurawia

fot. pow.

fot. pow.

Na kanale w serwisie Youtube jest dostępny film o miejscowości # Żurawia w gminie Kcynia.

Film powstał w oparciu o materiały historyczne, zasoby Dźwiękowego Archiwum Kcyni oraz wywiad z Berndem von Bülow, przeprowadzony przez Justynę Makarewicz w lipcu 2019 r.

Poruszane są w nim nieznane wcześniej zagadnienia związane z historią miejscowości. Bernd von Bülow, potomek niemieckich właścicieli majątku wspomina swoje dzieciństwo,  lata wojny i działania swojego ojca Hermanna, który pomógł m.in. w ukryciu figury św. Wawrzyńca.

Wspomnieniom towarzyszą archiwalne zdjęcia, które nie były wcześniej nigdzie publikowane. W rolę młodego Bernda wcielił się Nikodem Ślipek. Aby obejrzeć film, należy odnaleźć kanał Dźwiękowego archiwum Kcyni w serwisie Youtube.com lub kliknąć w poniższy link:

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=xKG-5ZXqNZU&t=24s

Produkcja filmu została sfinansowana z budżetu Gminy Kcynia. Film wyprodukowała Agencja Filmowo-Reklamowa AimArt. Scenariusz: Justyna Makarewicz.

materiał: Justyna Makarewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)