Dziś mamy 26 maja 2018, sobota, imieniny obchodzą:
16 maja 2018

Wieczór w szkole i wyjątkowy Dzień Matki. Nie brakowało niespodzianek

fot. Maria Łyszczarz

fot. Maria Łyszczarz

W miniony piątek, 11 maja 2018 r. uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej im. ppor.# M. Uleryka w Dziewierzewie wraz ze swoją wychowawczynią panią Anną Czarnecką spędziły "wieczór w szkole".

Zaproszono jednocześnie także wszystkie mamy, aby przy tej szczególnej okazji, uczcić zbliżający się Dzień Matki. Dzieci przygotowały pyszne babeczki oraz wręczyły mamom własnoręcznie wykonane mydełka. Na mamy czekała też inna niespodzianka…. otóż z inicjatywy Stowarzyszenia "Razem dla Dziewierzewa" zaproszono je na teren parku po niemieckim cmentarzu i tam każde dziecko wraz z mamą zasadziło drzewko lipy. Pomysłodawczynią sadzenia drzewek była pani Maria Żołądkiewicz. Dzieci z mamami oraz członkami stowarzyszenia posadziły ogółem 24 drzewka. Zajęcie to sprawiło wszystkim zaangażowanym dużo radości. W dalszej części czekały gry i zabawy sportowe przeprowadzone sprawnie pod okiem pani Aleksandry Kubackiej, smakołyki - pizza i kebab oraz już na samo zakończenie - wieczorny spacer po Dziewierzewie. To był wyjątkowy, wspólny wieczór, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich biorących w nim udział.

materiał: Maria Łyszczarz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)