Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2020

Warsztaty pałuckie dla najmłodszych. Dzieci poznały tajniki wypieków

fot. Anna Duda-Nowicka Przewodnicząca KGW Młode Łanki

fot. Anna Duda-Nowicka Przewodnicząca KGW Młode Łanki

27 czerwca wybraliśmy się na warsztaty pałuckie do# Przystań Biskupińska. Co prawda miały to być warsztaty poświęconej tematyce wielkanocnej, ale ze względu na obostrzenia nasz wyjazd w kwietniu nie był możliwy.

Wczorajsze warsztaty zdominowała tematyka pałucka. Zresztą tak brzmi tytuł naszego projektu „Pałuckie (i nie tylko) zwyczaje, specjały i obyczaje” dofinansowanego ze środków Gminy Kcynia. Podczas warsztatów uczestnicy wykonywali m.in. masło wg tradycyjnej receptury i sposobu oraz piekli bułki. Dodatkową atrakcją było wykonywanie ozdób oraz…mydełek. Spędziliśmy kilka godzin w pięknym miejscu wspólnie spędzając czas i zaznajamiając się z tematyką pałuckich wypieków.
Wyjazd zorganizowało KGW Młode Łanki.


Materiał: Anna Duda-Nowicka Przewodnicząca KGW Młode Łanki

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sprzedaż opon
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)