Dziś mamy 27 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

20 lipca 2018

Wakacje z pomysłem na bis. Program zajęć był bardzo różnorodny

fot. pow.

fot. pow.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Sipiory i Studzienki ,,Sąsiedzi” w ramach ogłoszonego #konkursu ofert pod nazwą ,,Kultura i sztuka 2018”, otrzymało dotację od Powiatu Nakielskiego na realizację zadania publicznego pod tytułem ,,Letni pociąg do sztuki”- wakacje z pomysłem na bis.

Zadanie realizowane było w okresie od 2 do 13 lipca br., a działaniami objętych zostało 25 dzieci z Sipior i Studzienek. Ideą wiodącą projektu było upowszechnienie wśród młodych ludzi kultury i sztuki, a także rozwój edukacji artystycznej. Różnorodny program zajęć stwarzał okazję do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz kształtowania odpowiednich nawyków i postaw. Zajęcia realizowane były w następujących blokach tematycznych: ,,Moje atelier”, ,,Kultura- to jest to!”,  ,,Podróże małe i duże” i ,,W zdrowym ciele zdrowy duch, popieramy każdy ruch”.

Uczestnicy letniego wypoczynku mieli możliwość wzięcia udziału w inspirujących do twórczego działania warsztatach artystycznych, które poprowadziły panie Maria i Krystyna Kwiatkowskie, kulinarnych i sportowych. Niezapomnianych wrażeń dostarczył także udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez plastyczkę i malarkę panią Katarzynę Baszak z Brzózkowej Oazy. Wiele radości i sporo świetnej zabawy zapewnił dzieciom wyjazd do JuraParku w Solcu Kujawskim, gdzie uczestnicy wycieczki wraz z przewodnikiem odbyli wędrówkę przez erę dinozaurów, obejrzeli film w kinie 5D oraz korzystali z Parku Rozrywki. Wspaniałych wrażeń dostarczył także uczestnikom wypoczynku wyjazd na Krytą Pływalnię „NAQUARIUS”  w Nakle nad Notecią. W ramach ,,Podróży małych i dużych” odbyła się również wycieczka do Gospodarstwa Pasiecznego ,,Stanek”. Dzięki panu Tomaszowi Stanek i pani Justynie Terpiłowskiej dzieci dowiedziały się o życiu pszczół i pracy pszczelarza. Dużo radości sprawiła degustacja miodu, który wszystkim bardzo smakował oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku, a także wspólne zabawy.

Uwieńczeniem działań warsztatowych oraz wspólnie spędzonych dwóch tygodni był wernisaż, gdzie młodzi artyści zaprezentowali swoje prace plastyczne, a także zabawy z animatorką panią Martą Łastowską. Urozmaicone zajęcia i wycieczki sprawiły wiele radości i wypełniły czas ich uczestnikom. Te dni wspólnych zabaw były fantastycznym zaczątkiem do dalszego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas, pełen radości i zabawy. 

W organizację zajęć włączyła się Szkoła Podstawowa i Filia Biblioteczna w Sipiorach.

Materiał: Zofia Sobocińska 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Pogoda wprost wymarzona. Wędrówka wzdłuż meandrującej rzeki

Dzisiejszą 16 kilometrową wędrówkę rozpoczęliśmy# i zakończyliśmy na przystani Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
0

Piękna trucicielka. Konwalię należy trzymać z dala od dzieci

Najpierw z kłącza wyrasta zielona łodyżka, a dopiero później #pojawiają się drobne dzwonki ukryte pomiędzy dużymi, zielonymi liśćmi. Tak rozkwita konwalia majowa, która przyciąga delikatną wonią. Jej piękne, białe kwiaty od wieków są symbolem niewinności. Dziko rosnąca roślina ma wiele właściwości leczniczych.

(czytaj więcej)