Dziś mamy 31 marca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2020

W nagrodę za wysokie wyniki w nauce! Koncert był muzyczną opowieścią

fot. Marcin Lisiecki

fot. Marcin Lisiecki

Na zaproszenie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego # Piotra Całbeckiego oraz Dyrektora oddziału Gdańskiego Instytutu Pamięci Narodowej prof. Mirosława Golona delegacja naszej Szkoły w osobach: Dyrektor Katarzyny Kluczyńskiej, nauczyciela Marcina Lisieckiego oraz tegorocznych stypendystek Prezesa Rady Ministrów: Agaty Szarwark i Zuzanny Wiejaczka wzięła udział w Koncercie „Tryptyk Niepodległa” w wykonaniu laureata The Voice of Poland Krzysztofa Iwaneczko, który odbył sie 20 stycznia 2020 r. w Sali Manru Opery Nova w Bydgoszczy.

Koncert ten, to niezwykła muzyczna opowieść i dążeniach do Niepodległości w wyjątkowej multimedialnej oprawie oraz trzech aktach.

Zaprezentowano między innymi utwory muzyczne do tekstów wybitnych polskich poetów: Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Karola Ujejskiego, Cypriana Kamila Norwida.

Blisko półtoragodzinny koncert, w którym wzięliśmy udział, stanowił jeden z elementów obchodów 100 rocznicy Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski i swoim patronatem w Stulecie Odzyskania Niepodległości objął prezydent Andrzej Duda.

Podczas powitania zaproszonych gości wymieniono również reprezentację naszej Szkoły, która od lat angażuje się w różne przedsięwzięcia organizowane przez Instytut Pamięci Narodowej, jak coroczny udział naszych uczniów w Bydgoskim Teście o Żołnierzach Wyklętych, udział w projektach dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych, udział w konferencjach i seminariach naukowych odbywanych na terenie Polski i poza jej granicami.

Krótkiego wprowadzenia w tematykę koncertu dokonał prof. Mirosław Golon, przybliżając atmosferę czasów, gdy Polski nie było na mapach świata.

Delegacji naszej Szkoły towarzyszyła również absolwentka Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, tegoroczna stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego Monika Lisiecka, która od samego początku uczestniczy w corocznych edycjach Bydgoskiego Testu o Żołnierzach Wyklętych.

Czujemy się zaszczyceni i wyróżnieni faktem, że podejmowane przez nas działania w mniejszym bądź większym stopniu zostają zauważone na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

materiał: Marcin Lisiecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)