Dziś mamy 25 października 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

22 września 2020

Udana inauguracja Ligi Strzeleckiej ZST. Sportowa rywalizacja

fot. Tomasz Suty i Marcin Lisiecki

fot. Tomasz Suty i Marcin Lisiecki

18 września o godzinie 14.20 zainteresowana strzelectwem młodzież ZST w Kcyni udała się# na strzelnicę w Kowalewku. Dzięki zaangażowaniu pań: Ewy Karczewskiej i Jadwigi Rusinek oraz panów: Ryszarda Hanioszyna, Stanisława Kanta i Ryszarda Kalickiego, odbył się trening połączony z zawodami strzeleckimi.

Przypomnienie, a w niektórych przypadkach zapoznanie się z zasadami posługiwania się karabinkiem sportowym KBKS, pozwoliło bezpiecznie przeprowadzić zajęcia w formie sportowej rywalizacji.

Kontrola postawy, oddechu, umiejscowienie palca wskazującego na spuście, zgranie przyrządów celowniczych decydowały o wynikach, które skrupulatnie notował pan Marcin Lisiecki, i które z zainteresowaniem śledziła pani dyrektor Katarzyna Kluczyńska.
Każdy uczestnik oddał w tym turnieju po pięć strzałów, celując do dwóch tarcz odległych o 50 metrów.

Na ich podstawie możliwe było wyłonienie zwycięzców, którzy stanęli na podium, a byli to:

I miejsce Fabian Czerwiński z klasy 1 TEI z wynikiem 82 pkt.
II miejsce Paulina Przybysz z klasy 4TE z wynikiem 77 pkt.
III miejsce Agnieszka Stanisławczyk z wynikiem 73 pkt.

Nagrodą za zajęcie miejsc na podium były kubki termiczne, idealne na nadchodzącą jesienną pogodę, a pocieszeniem dla zawodników tuż za podium były podkładki pod myszki komputerowe.

Uwieńczeniem piątkowej rywalizacji było pieczenie kiełbasek przy ognisku, rozmowy i wskazówki pana Tomasza Sutego - żołnierza WOT i opiekuna Ligi Strzeleckiej ZST, który poza uczniowską rywalizacją dał przykład celnego strzelania i zdobył aż 87 punktów!

Piątkowy turniej i zadowolone miny jego uczestników to dowody potwierdzające, że wspólna inicjatywa Urzędu Miasta, Ligi obrony Kraju oraz nauczycieli ZST może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Materiał: Tomasz Suty

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)