Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2023
Wiadomości z regionu

Toyota uderzyła w tył ciągnika z rozrzutnikiem. 18-latek trafił do szpitala

fot. KPP Żnin

fot. KPP Żnin

W poniedziałek na starodrożu DK-5 doszło do zdarzenia drogowego# z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego z rozrzutnikiem. Kierowca toyoty trafił do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawę wyjaśnia zespół ds. wykroczeń.

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek (27.11.23) kilkanaście minut po godz. 16.00 na drodze relacji Jaroszewo-Brzyskorzystewko (starodroże DK-5). Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce, zastali poważnie uszkodzony samochód marki Toyota oraz ciągnik rolniczy z rozrzutnikiem. W toku podjętych czynności ustalili wstępnie, że 18-letni mieszkaniec gminy Żnin jadąc od strony Bydgoszczy w kierunku Gniezna pojazdem marki Toyota, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego najechał na tył ciągnika rolniczego z rozrzutnikiem, który poruszał się w tym samym kierunku. Kierowca osobówki został przewieziony do szpitala.  Na szczęście 18-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jednak cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie.

Kierujący byli trzeźwi i posiadali wymagane przepisami uprawnienia do kierowania. Sprawę wyjaśnia zespół ds. wykroczeń.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować do warunków atmosferycznych oraz warunków panujących na drodze!

Materiał: kom. Wioleta Burzych / KPP Żnin

Oceń artykuł: 13 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • -10 (18)

  lol, w dniu 29-11-2023 15:35:21 napisał:

  a gdzie światła przy rozrzutniku ,odblaskami powinien być obklejony -chorągiewki cokolwiek - niedawno zginą człowiek w nierównej walce z rozrzutnikiem.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (9)

  JS, w dniu 29-11-2023 18:54:19 napisał:

  Policjanci z naszego nakielskiego powiatu to niewidzą nieoświetlonych maszyn rolniczych na drogach oraz zabłoconych dróg po wywozie buraków z pól przez pojazdy ciężarowe . Może nowy Komendant pogoni ich do pracy

  odpowiedz

  • 1 (17)

  Pan z miasta, w dniu 29-11-2023 19:15:00 napisał:

  Niestety , mimo,ze Państwo nabija kasę rolnikom rożnymi dopłatami, oni żyją dalej jak "państwo w państwie". Nieoświetleni , zanieczyszczają błotem i gnojem drogi. to jest już drogie bambry Europa, a nie dziki wschód!

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Zzz, w dniu 29-11-2023 20:26:32 napisał:

  Nie wiem jak to było w tym wypadku,ale czasami maszyny rolnicze jeżdżą jak widmo i są widoczne w ostatnim momencie,albo wcale.....brak oświetlenia,albo oświetlenie wskazujące na mały pojazd.

  odpowiedz

  • 1 (17)

  Wspierajmy polskich rolników , w dniu 29-11-2023 20:45:13 napisał:

  Do pana z miasta- czytaj prostaka z miasta , dzięki tym bambrom masz ziemniaki, chleb i mleko! Wszystko co mamy w sklepach to dzięki rolnikom, którzy dostają grosze za swoją pracę.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (7)

  Rolnik, w dniu 30-11-2023 07:24:29 napisał:

  Do Pana z Miasta. Jestem rolnikiem, a Pan nie ma zielonego pojęcia jak żyją rolnicy. Jakbyśmy otrzymywali godną zapłatę za nasze produkty to by nie były potrzebne żadne dopłaty , ceny w sklepach dla wielu ludzi by były nieakceptowalne. Niech Pan sprawi żebyśmy my rolnicy nie musieli sprzedawać poniżej kosztów produkcji, a nie będą potrzebne żadne dopłaty.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  filipina, w dniu 30-11-2023 09:43:02 napisał:

  miłosz siedz na dupie w domu

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Kangoo 71, w dniu 30-11-2023 11:23:24 napisał:

  Do lol ale z ciebie deb.l ślepy obejrzyj zdjęcie to zobaczysz jak ładnie światła się palą a chorągiewkę to so możesz w dup. Wsadzić przynajmniej będziesz wiedział w którą stronę wiatr wieje

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Garnuch , w dniu 30-11-2023 12:46:33 napisał:

  Jakiś czas temu wyprzedzałem tira a z naprzeciwka jechał traktor z łyżką na wysokości świateł, bardzo mądre. Trochę pecha i czołówka murowana

  odpowiedz

  • 5 (7)

  :D, w dniu 30-11-2023 18:04:46 napisał:

  Uwielbiam te hasła że gdyby nie rolnik to nie miałbym co jeść. To oni dzięki nam mają rynek zbytu i niech już przestaną buczeć ;)

  odpowiedz

  • -4 (6)

  do Garnuch, w dniu 30-11-2023 18:59:18 napisał:

  Garnuch jesteś największy debil z debili ---bo kto wyprzedza tira mając na przeciwko jadącego prawidłowo ciągnik lub inny pojazd bo tak napisałeś jak zrobiłeś -bo co ma wysokość łyżki do zajętego pasa ruchu jadącego prawidłowo ciągnika ,to tych pchałeś się na czołówkę zmieniając pas =wszystko w temacie

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Smiech, w dniu 01-12-2023 09:36:47 napisał:

  Biedny rolas ...idź do pracy gospodare sprzedaj będzie ci lepiej..biedactwo tak im zle

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Budowa magazynów
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)