Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2023

Szkolny konkurs historyczny. Znamy już zwycięzców

fot. pow.

fot. pow.

Jak co roku z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej# w Dobieszewie odbył się konkurs historyczny pod hasłem: "Droga polski do odzyskania niepodległości", który przygotowała i przeprowadziła nauczycielka historii p. Ewelina Cieżak-Iwińska.

Udział mogli wziąć wszyscy chętni uczniowie z klas V – VIII. Konkurs odbył się w poniedziałek 6 listopada br. Uczestnicy zmagali się z pisaniem testu, który zawierał zadania typu zamkniętego i otwartego. Aby sobie z testem poradzić należało się do konkursu sumiennie przygotować.

W tym roku laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Marcin Wilk (klasa VII)
II miejsce – Oliwier Górny (klasa VII)
III miejsce – Jakub Będzitko (klasa VI)

Zwycięzcy otrzymali m.in. nagrody książkowe, które ufundowane zostały ze środków Rady Rodziców, za co organizator serdecznie dziękuję. Wszystkim laureatom jeszcze raz gratulujemy.

Materiał: Ewelina Cieżak-Iwińska / SP Dobieszewo

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)