Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

13 maja 2018

Świętowali strażacy. Nie brakowało podziękowań i odznaczeń

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

W Kcyni odbył się Gminny Dzień Strażaka, gospodarzem była miejscowa jednostka #Ochotniczej Straży Pożarnej.

 Uroczystości rozpoczęto od apelu pamięci na cmentarzu w Kcyni przy obelisku poświęconym strażakom, a następnie w kościele pw. św. Michała Archanioła odprawiona została Msza św. w intencji strażaków. Dalsza część, po przemarszu delegacji, pocztów sztandarowych, Orkiestry Dętej prowadzonych przez dowódcę uroczystości druha Damiana Mantycha, odbyła się na placu przy remizie OSP Kcynia. Po powitaniu gości przez Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP druha Damiana Łyszczarza, który skierował kilka ciepłych słów do zgromadzonych strażaków dziękując im za pełnioną służbę, nastąpił moment wręczenia odznaczeń.

Srebrnym medalem Za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali: Jacek Osial OSP Górki Zagajne, Wojciech Pacała OSP Sipiory, Maciej Wojciechowski OSP Kcynia, Leszek Żmudziński OSP Kcynia

Brązowym medalem Za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali: Łukasz Jachim OSP Górki Zagajne, Marta Michalak OSP Kcynia, Michał Lepper OSP Sipiory, Tomasz Świerc OSP Górki Zagajne, Andrzej Szynakiewicz OSP Kcynia

Odznakę Strażak wzorowy otrzymali: Anna Ławniczak OSP Kcynia, Marta Michalak OSP Kcynia, Daniel Nowak OSP Kcynia, Damian Nowak OSP Kcynia, Kamil Solarczyk OSP Sipiory, Krzysztof Tomczak OSP Kcynia, Mikołaj Tubiszewski OSP Kcynia, Bartosz Zawadzki OSP Kcynia, Wojciech Zientara OSP Kcynia.

Podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się 1 maja Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczono druhów: Krzysztofa Schmidta i Zenona Czechowskiego z OSP Kcynia. Następnie głos zabrał Burmistrz Kcyni Marek Szaruga: Jesteście wzorem męstwa i odwagi, przykładem ofiarności, a przy tym skromności i bezwarunkowej chęci niesienia pomocy innym. Z ogromnym zaangażowaniem wypełniacie swoją służbę, a przy tym angażujecie się również w działalność społeczną, charytatywną i edukacyjną. Za to wszystko serdecznie Wam dziękuję.

Każda z jednostek otrzymała okolicznościowy adres oraz niedawno wydaną publikację Kronika straży pożarnych Kujaw i Pomorza. Burmistrz Kcyni podziękował także byłemu prezesowi Maciejowi Tubiszewskiemu za jego wkład pracy w funkcjonowanie jednostki. Jako Prezes wykazał się Pan sprawnością i skutecznością działania, umiejętnością zjednywania sobie ludzi, pasją i ogromnym zaangażowaniem. Efektem tego była bardzo dobra działalność jednostki, a także poprawa posiadanej przez nią infrastruktury i jej wizerunku, a co za tym idzie również estetyki i poziomu bezpieczeństwa. Z pewnością zostawił Pan tutaj cząstkę siebie - podkreślił Burmistrz Kcyni.

W dalszej kolejności w imieniu Komendanta Powiatowego PSP s t. bryg. Romana Kłosa głos zabrał bryg. Mariusz Mantych. Kilka słów do strażaków dziękując im za współpracę skierowała także dyrektor GCKiB Ilona Kurdelska. Ze wzruszeniem do strażaków mówił także były prezes, piastujący to stanowisko przez 6 lat, druh Maciej Tubiszewski przypominając zrealizowane inicjatywy, remonty, zakupy i podkreślając współpracę z wieloma jednostkami i podmiotami, dziękując jednocześnie wszystkim tym, których spotkał na swojej drodze i którzy pomogli mu w realizacji celów i planów związanych z kcyńską jednostką.Po odegraniu przez orkiestrę hymnu, uroczystości zakończono.

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)