Dziś mamy 16 stycznia 2019, środa, imieniny obchodzą:

03 maja 2018

Święto Konstytucji 3 maja. Złożono okolicznościowe wiązanki przy miejscach pamięci

fot. BG

fot. BG

Z placu OSP ulicami miasta odbył się uroczysty pochód mieszkańców Kcyni na czele z # burmistrzem Markiem Szarugą na rynek, gdzie delegacje złożyły kwiaty przy miejscach pamięci.

Gospodarzami obchodów święta Konstytucji 3 maja byli: burmistrz Marek Szaruga, ksiądz proboszcz parafii WNMP Michał Kostecki, przewodniczący rady miejskiej Zbigniew Witczak oraz dyrektor GCKiB Ilona Kurdelska.  Ponadto wśród zebranych gości obecni byli: wiceburmistrz Bogna Adamska, radni miejscy, sołtysi przewodniczący samorządów, przedstawiciele straży, policji, bractwa kurkowego, strzeleckiego, dyrektorzy i kierownicy placówek działających na terenie gminy Kcynia oraz poczty sztandarowe.

Uroczyste otwarcie nastąpiło na placu przy OSP, gdzie Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kcyni dh Damian Łyszczarz złożył burmistrzowi meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości. Następnie dzieci z miejscowej szkoły podstawowej zaprezentowały poloneza i odbyła się dalsza część obchodów.

Po oficjalnym otwarciu nastąpił przemarsz ulicami miasta oraz złożenie wiązanek kwiatów przy 3 pomnikach pamięci, po to by oddać hołd wszystkim tym, którzy poświęcili się dla Ojczyzny. Na zakończenie wszyscy zebrani udali się do kościoła WNMP na Mszę św.

Oceń artykuł: 6 37

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (35) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (109)

  Zwykly obywatel, w dniu 03-05-2018 17:00:07 napisał:

  I te wielkopańskie miny Szarugi.Na szczęście wybory już blisko i skończy się napychanie pięniędzy sobie za nic nierobienie i jęczenie że nie ma pieniędzy i żonce która wyrabia potężne nadgodziny.Drugi raz na litość nikt się nie złapie.

  odpowiedz

  • 36 (84)

  Walduś, w dniu 03-05-2018 22:12:55 napisał:

  Hemmerling nie rób z siebie błazna, i tak nie wygrasz wyborów. komuszków jest w Kcyni dostatek ale i tak ci nie pomogą. Znak rozpoznawczy - czerwone krawaty i buty...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 37 (57)

  wstyd, w dniu 04-05-2018 08:52:35 napisał:

  Chciałbym poznać autora pomysłu żeby wywiesić te reklamy z chlewnią w mieście na czas swiąt majowych. wstyd mi za pomysłodawce bo on pewnie wstydu nie ma skoro swieta nie potrafi uszanowac

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 28 (46)

  Krzysztof , w dniu 04-05-2018 11:05:55 napisał:

  Wstyd że tak ważne święto narodowe nie jest obchodzone na płycie rynku. Delegacje między straganami mają chodzić. Wstyd! Rynek jako serce miasta tam jest godne miejsce do przemawiania a nie plac remizy. A gdzie bhp? Gdyby był wyjazd alarmowy to którędy?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 37 (51)

  Wolny wyborca, w dniu 05-05-2018 00:01:15 napisał:

  Panie towarzyszu Piotrze Hemmerling, Panu to chyba się miasta pomyliły - Kcynia z Sadkami. Niech Pan lepiej zostanie w tych Sadkach i kampanię samorządową też niech Pan tam sobie robi. Szkoda, że jeszcze nie przyjechał towarzysz Janusz Zemke.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 36 (40)

  Czytelnik , w dniu 05-05-2018 08:33:34 napisał:

  Wszystko co się czyta to śmiech ten zły ten źle ubrany żaden z z nich wam nie odpowiada obecny burmisz były burmistrz umiecie tylko pisać i drwic jeśli tak uważacie to sami startujcie na burmistrza Kcyni w spłacie długi może o was będą pisać dobrze

  odpowiedz

  • -18 (50)

  WOLF, w dniu 05-05-2018 12:04:41 napisał:

  Jedyny na burmistrza nadaje się tylko pan Mirek Pezacki. Na 100% wyciągnie Kcynie z długów i nie będzie w okolicy żadnych świiń. Popieram go z całą moją rodziną , moją ulicą i okolicą.

  odpowiedz

  • -26 (36)

  Marcin , w dniu 05-05-2018 18:29:39 napisał:

  Nie rozumiem o co chodzi z tymi świniami. Przecież teraz to świniarnie lepiej są urządzone niż niektóre mieszkania. Znam ludzi, którzy mają 1000 świń i nikt nawet nie, że ona są w zasięgu ich sąsiedztwa

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 31 (45)

  miglanc, w dniu 05-05-2018 21:10:43 napisał:

  Won z Hemmerlingiem ! nie chcemy cie tu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -21 (41)

  Antoni, w dniu 05-05-2018 21:24:38 napisał:

  Panie viceprzewodniczący Henryku wystartuj Pan w wyborch. Z tych kandydatów jesteś najlepszy i masz Pan kompetencję do objęcia tego stanowisko. Pana jedynego "elita" nie jest w stanie zmienić. Litości, zadeklaruj Pan start w wyborach.

  odpowiedz

  • -24 (36)

  Strażak....! Prawdziwy.... !!!, w dniu 06-05-2018 09:05:12 napisał:

  Miglanc,Walduś, Zwykły obywatel ...czy jak tam się jeszcze nazwiesz! Te napaści na Pana Hemmerlinga , dowodzą jednego : czas na powrót ! Gdyby się ten frustrat nie obawiał, nie napisałby ani słowa o Panu. To że jest Pan wierny swoim poglądom, świadczy dobrze o Panu jako człowieku. Doceniają to ludzie myślący i to powinno być dla Pana drogowskazem. Ten tutaj, rozrabiający, krzyczy z bezsilności. A tak ..a propos Waldusiu; czy zauważyłeś, że burmistrzem jest cały czas Szaruga ?

  odpowiedz

  • 21 (25)

  podatniczja , w dniu 06-05-2018 09:38:56 napisał:

  Smutny długi Majowy łykęd w Kcyni , nie wypał imprezy w parku . Nie było gdzie nawet usiąść , nawet na tym oszczędność , a może żeby nikt za długo nie zabawił no i blisko do domu miał w SLD -owskie barwy ubrany wpadł na chwilę rozejrzeć się . i tu znowu oszczędności .

  odpowiedz

  • -10 (26)

  ministrant, w dniu 06-05-2018 10:03:27 napisał:

  witam. Nie wstyd władzy wyciągać dzieciaki z domów w to święto z szkół w wolny dzień z tymi ciężkimi sztandarami a w szczególności z podstawówek dorośli za to święto co nie którzy mają koperty z nagrodami ..no i propaganda SLD super szukający sobie elektoratu chyba między Rumunami ..

  odpowiedz

  • 19 (29)

  Walduś, w dniu 06-05-2018 11:34:21 napisał:

  Kibice Hemmerlinga, nie chwalcie tego człowieka. Jest to zwykły przeciętniak. Żeby nie znajomości to dawno skończyłby jako nauczyciel w wiejskiej szkole, A jedyny pogląd, któremu jest wierny to donosicielstwo na innych ludzi. Ciekawy jestem od kogo tego poglądu się nauczył... Ten pan już udowodnił jakim miernym jest człowiekiem i jakiego wiernego ma klakiera lub klakierów ( Karol, haha, spokojny, pokorny Strażak prawdziwy). Sadki są dowodem, że ten pan odporny jest na jakąkolwiek wiedzę. Chciałem ci tylko uświadomić, że te negatywne opinie o Hemmerlingu znikąd się nie biorą, a skoro jest ich tak wiele to świadczy to o tym, że ludzie (nie tylko w Kcyni) mają go dosyć!!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 16 (20)

  Helka Pentelka, w dniu 06-05-2018 11:50:49 napisał:

  Mój Boże.....jakie to smutne to skakanie sobie do oczu, do gardeł....PiS, SLD, PSL......i jedna Niepodległa. Staruszka,której stówka stuknęła.Nie potrafią się cieszyć biedacy, Polacy, bo zioną nienawiścią. Nikt nie napisał,że dzieci pięknie zatańczyły, że Pan Prusak i Pani Góralczyk włożyli wiele pracy. Rodzice tyle trudu....Przyszła garstka ludzi. Lepiej pluć jadem. Redakcja powinna zlikwidować te komentarze. Miłej niedzieli.

  odpowiedz

  • -11 (19)

  Karol, w dniu 06-05-2018 14:23:52 napisał:

  Kurna Walduś ale się zagotowało pod czachą - chyba trafiony i zatopiony. Spoko koleś widać, żeś waść z tych co to mają gdzieś znajomości, tylko dlaczego tak dzielnie szablą wywijasz - oj chyba nie kochasz pana Hemmerlinga a powinieneś bo to przecież twój bliźni. A może znajomość z Panem Bogiem tez maż gdzieś - a to przepraszam. Walduś cycu nie męcz bańki bo szkoda trudu. Masz coś do strażaków?

  odpowiedz

  • -14 (20)

  Zofia, w dniu 06-05-2018 14:55:46 napisał:

  No Waldusiu, to się odkryłeś.Tylko pamiętaj że internet to nie labirynt.Pamiętasz ?

  odpowiedz

  • -14 (18)

  Oo, w dniu 06-05-2018 16:38:15 napisał:

  Aż wstyd co tu się czyta jak można tak ludzi zbluzgac z błotem może jest trochę prawdy i obecny burmistrz nie umiał podołać obowiązku z kandydatura i szukał oszczędności nic nie zrobił w długi majowy weekend tylko beznadziejne 2 maja tak można pooglądać posłuchać pobawić się w innych miejscowościach Kcynia ma długi ale nie tylko nasze miasto jest w takiej sytuacji i szuka się oszczędności zdziwicie się sami we Wrześniu w szkole podstawowej num 2 w Kcyni szukali oszczędności a dosyć dużo jest nowych nauczycieli na stałe przyjęte tu dopiero wstyd dla Pana burmistrza o oczywiście Pana żona też ma etat i gdzie oszczędność na naszych biednych mieszkańcach więc godnie niech pan się zachowa i ta chlewnia wogule nie powstaje

  odpowiedz

  • 0 (6)

  PO i SLD, w dniu 07-05-2018 14:46:56 napisał:

  Niech żyje PiS!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne - na zamówienie
Przewóz krajowy
Konstrukcje stalowe
Lipoliza injekcyjna
MEBLE PIOTR PASIEKA
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)