Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

30 grudnia 2019

Świąteczny nastrój spotkania. Wszyscy poczuli klimat świąt

fot. Ewa Socha

fot. Ewa Socha

20 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Sipiorach odbyła się # wigilia, na którą przybyli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie, a także rodzice.

W świąteczny nastrój wprowadziły nas dzieci z klas młodszych wykonując piosenkę "Do Betlejem", zaśpiewaną do melodii znanego utworu "Despacito". Następnie wykonały układ taneczny pt. "Taniec dla Świętego Mikołaja". Występ został przygotowany przez Panią Julitę Rybacką-Stróżyk.

Stałymi elementami tejże uroczystości jest łamanie się opłatkiem wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej, składanie życzeń świątecznych i noworocznych, poczęstunek, upominki dla dzieci od Świętego Mikołaja, życzenia od Pani dyrektor, Iwony Musiał dla całej społeczności szkolnej. Nowością były życzenia przekazane przez Samorząd Uczniowski.

Ponadto mogliśmy obejrzeć widowisko słowno-muzyczne pn. "Idą, idą… Święty Józef z Matką Boską". Młodzi artyści to uczniowie z klasy ósmej i szóstej, którzy wspaniale wcielili się w role: Maryi, Świętego Józefa, Pasterzy, Aniołów i Dzieci.

Scenariusz jasełek przeplatano wspólnym kolędowaniem. Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Ewa Socha. Odświętna dekoracja dodawała uroku szkolnej uroczystości. Poczuliśmy klimat Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia.

materiał: Ewa Socha

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)