Dziś mamy 31 marca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

30 grudnia 2019

Świąteczny nastrój spotkania. Wszyscy poczuli klimat świąt

fot. Ewa Socha

fot. Ewa Socha

20 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Sipiorach odbyła się # wigilia, na którą przybyli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie, a także rodzice.

W świąteczny nastrój wprowadziły nas dzieci z klas młodszych wykonując piosenkę "Do Betlejem", zaśpiewaną do melodii znanego utworu "Despacito". Następnie wykonały układ taneczny pt. "Taniec dla Świętego Mikołaja". Występ został przygotowany przez Panią Julitę Rybacką-Stróżyk.

Stałymi elementami tejże uroczystości jest łamanie się opłatkiem wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej, składanie życzeń świątecznych i noworocznych, poczęstunek, upominki dla dzieci od Świętego Mikołaja, życzenia od Pani dyrektor, Iwony Musiał dla całej społeczności szkolnej. Nowością były życzenia przekazane przez Samorząd Uczniowski.

Ponadto mogliśmy obejrzeć widowisko słowno-muzyczne pn. "Idą, idą… Święty Józef z Matką Boską". Młodzi artyści to uczniowie z klasy ósmej i szóstej, którzy wspaniale wcielili się w role: Maryi, Świętego Józefa, Pasterzy, Aniołów i Dzieci.

Scenariusz jasełek przeplatano wspólnym kolędowaniem. Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Ewa Socha. Odświętna dekoracja dodawała uroku szkolnej uroczystości. Poczuliśmy klimat Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia.

materiał: Ewa Socha

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)