Dziś mamy 22 października 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

25 września 2020

Sukces kcyńskiej orkiestry. Za pozyskane środki zakupiono instrumenty

fot. Orkiestra Dęta OSP w Kcyni

fot. Orkiestra Dęta OSP w Kcyni

Jest nam miło poinformować, że w związku ze złożonym wnioskiem o dofinansowanie #zadania realizowanego ze środków pozostałych do dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, Orkiestra Dęta w Kcyni pozyskała środki w kwocie 30.000,00zł.

Środki finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozyskane są w ramach zadania pod nazwą „Porwani przez nurt muzyki-zakup instrumentów dla Orkiestry Dętej OSP w Kcyni” w ramach programu Infrastruktura kultury 2020.

22 września prezes jednostki OSP w Kcyni-Robert Napierała wraz ze skarbnikiem jednostki Fabianem Zmudzińskim podpisali umowę z MKIDN na zakup tuby, dwóch saksofonów altowych, saksofonu tenorowego, trąbki oraz zestawu perkusyjnego.

Pragniemy zaznaczyć, że wniosek został koordynowany i złożony przez kapelmistrza orkiestry Mariusza Skotnickiego.

Szczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza Kcyni Pana Marka Szarugi oraz do Radnych Rady Miejskiej w Kcyni za dofinansowanie wkładu własnego, jaki jest konieczny do złożenia wniosku i realizacji zadania. 

Materiał :Aleksandra Modlińska Orkiestra Dęta OSP w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)