Dziś mamy 16 sierpnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
30 kwietnia 2018

Sukces Mateusza Mellera. Drugie miejsce w konkursie wiedzy o zabytkach

fot. pow.

fot. pow.

W środę 25 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy odbyło # się podsumowanie konkursu „Kujawsko-Pomorskim Szlakiem Historii” pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 Zadaniem uczestników było przygotowanie indywidualnej pracy odnoszącej się do zabytków sakralnych i świeckich wsi, miasta, gminy zamieszkiwanych przez uczestników konkursu. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klas IV-VII szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych w dwóch etapach: szkolnym i finałowym. Po znalezieniu obiektu sakralnego, który spełniałby kryteria ustalone przez Organizatorów, wybór padł  na kcyński kościół pw. św. Michała Archanioła. Pracę Mateusza w I etapie konkursu oceniła komisja szkolna wysyłając ją Organizatorom. Znalazła się ona w gronie 6 prac finałowych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Otrzymawszy taką informację każdy z finalistów musiał przygotować się do quizu ze znajomości zabytków województwa kujawsko-pomorskiego. Łącznie w konkursie uczestniczyło 158 uczniów z 42 szkół województwa. Finał odbył się w siedzibie Organizatora. Wszyscy finaliści i laureaci podzieleni na cztery losowo wybrane grupy odpowiadały na pytania quizu dotyczące tematyki zabytków województwa kujawsko-pomorskiego. Miło poinformować, że II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął uczeń II klasy technikum informatycznego Mateusz Meller.

Cenne nagrody ufundowały firmy z regionu. Z tej strony wraz z Mateuszem pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie dla ks. proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Kcyni - ks. Tomasza Kasprzaka oraz ks. wikariusza Marcina Wierzchosławskiego oraz Marcina Stypczyńskiego z klasy II ti za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Wypada mieć nadzieję, że nie będzie to jedyny sukces Mateusza w tego typu konkursie. Trzymam kciuki za kolejne przedsięwzięcie, które przed nami...

materiał: Marcin Lisiecki nauczyciel historii

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)