Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

13 września 2019

Stało się. Ministerstwo przejmuje szkołę

12 września w sali konferencyjnej na nakielskiej przystani zorganizowano nadzwyczajną sesję rady powiatu.

Tego dnia została podjęta ostateczna decyzja dotycząca przekazania opieki nad szkołą w Samostrzelu w ręce Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Projekt uchwał został omówiony tuż przed obradami przez dyrektora wydziału edukacji starostwa powiatowego w Nakle Ewę Szłapę. Sesja nie trwała zbyt długo, gdyż radni nie mieli żadnych pytań co do przedstawionych uchwał, które dotyczyły przekazania Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzenia szkół wchodzących w skład ZSP w Samostrzelu, a także drugą w sprawie wyrażenia zgody na zbycie w drodze darowizny nieruchomości stanowiących własność powiatu nakielskiego na rzecz Skarbu Państwa. Radni byli jednomyślni i obie uchwały zostały przyjęte, dzięki czemu Ministerstwo przejmie opiekę nad placówką szkolną w Samostrzelu od 1 stycznia 2021 roku.

Oceń artykuł: 10 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (18)

  Ewa, w dniu 13-09-2019 12:23:38 napisał:

  co to za czasy w Szubinie nastały żeby ludzie SLD po nocach wieszaLI banery PiS'u

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (12)

  Jjj, w dniu 13-09-2019 12:32:56 napisał:

  Jeśli mogę prosić o wyjaśnienie - a co to oznacza??!

  odpowiedz

  • 1 (11)

  rodzic, w dniu 13-09-2019 16:03:39 napisał:

  Czy przez to do Samostrzela trafią najzdolniejsze dzieci rolników?Czy poziom nauczania będzie wyższy i dorówna ogólniakom?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  za frajer psisu, w dniu 13-09-2019 21:14:35 napisał:

  to sobie ministerstwo to niebłyszczące sreberko wzięło na garbik, tylko ten denny powiat z tego ma radochę, pozbyto się problemu

  odpowiedz

  • 3 (3)

  evA, w dniu 14-09-2019 13:50:33 napisał:

  jak nie ma kolejnej szkoły to trzeba by obniżyć wynagrodzenia w obsłudze oświaty, w końcu pracy mniej. skończy się tłumaczenie, że nie można czegoś zrobić ze względu na brak kasy

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1099PLN PROMOCJAPLN
Botox i kwas hialuronowy
Oczyszczanie twarzy
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Pokój dzienny/ jadalnia
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
Wypożyczalnia samochodów
Drobne naprawy
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)