Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2020

Stało się! Centrum Badawczo-Rozwojowe rozpoczyna swoją działalność

fot. MM

fot. MM

16 stycznia w Śmielinie zorganizowano uroczystość związaną z otwarciem Centrum #Badawczo-Rozwojowego. Prace nad opracowaniem, doskonaleniem i wdrażaniem innowacji w rolnictwie to główna misja nowo otwartego centrum.

Przypominamy, że już w kwietniu ubiegłego roku wmurowano kamień węgielny pod budowę inwestycji w ramach projektu „Centrum Badawczo Rozwojowe Agro-Środki-Technika-Technologia”. Tym samym zaledwie 9 miesięcy później centrum rozpoczęło swoją działalność.

Rolę konferansjera podczas uroczystości otwarcia obiektu pełnił Michał Dubkowski, który na wstępie przywitał wszystkich przybyłych gości, m.in. wiceministra rolnictwa Ryszarda Kamińskiego, wójta gminy Sadki Dariusza Gryniewicza, starostę nakielskiego Tadeusza Sobola oraz wicestarostę Tomasza Miłowskiego. Następnie głos zabrał prezes zarządu Agro Land Marek Różniak, przybliżając zgromadzonym w sali konferencyjnej osobom najbliższy plan działalności centrum, o którym opowiedział również prof. dr hab. Dariusz Jaskulski, skupiając się również na tematyce związanej z zasięgiem i znaczeniem pasowej uprawy roli na świecie. Po przemówieniach zaproszonych gości, przyszedł czas na symboliczne przecięcie wstęgi na znak oficjalnego otwarcia centrum, którego dokonał prezes zarządu Agro Land Marek Różniak w towarzystwie swojej rodziny.

Oceń artykuł: 23 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (31) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (24)

  Włościanka, w dniu 16-01-2020 20:48:46 napisał:

  A co oni zbadali i co rozwinęli poza wstęgą? Wszyscy dobrze wypasieni! Więc co komentować? Chcielibyśmy skomentować te artykuły o sukcesach dzielnych polucjantów, ale autor rzekł ,, nie nada" . Judym to dojna krowa, jak to jest, że biedota musi na cwaniaków tam robić?

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Marta , w dniu 16-01-2020 21:09:50 napisał:

  Czy jest też tam praca dla kobiet ?? Chętnie bym poszła.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 0 (18)

  meleka, w dniu 16-01-2020 22:52:14 napisał:

  Jaja Dupowski dyrektor noku konferansjerem ? Czyste machlojstwo i układy w tym zakłamanym mieście. Pewnie będzie sobie mózg zmieniał? Na nowszy model

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (15)

  olivia, w dniu 16-01-2020 22:53:04 napisał:

  Miejsca pracy juz dawno objete.jeszcze nie zaczeli budowac tego centum (oczywiscie za pieniadze unijne) a wszystko obsadzone.

  odpowiedz

  • 9 (23)

  M J B , w dniu 17-01-2020 05:37:31 napisał:

  Ludzie nie zazdrościć !!!! Ja osobiście gratuluję i życzę sukcesów !

  odpowiedz

  • 8 (16)

  AM, w dniu 17-01-2020 08:23:52 napisał:

  Gratuluję i życzę sukcesu

  odpowiedz

  • 6 (16)

  koleżanka z klasy, w dniu 17-01-2020 10:28:54 napisał:

  Gratulacje Marku. Trzymaj się swojego planu! Niewielu jest tak odważnych ludzi, żeby rozpocząć tak poważną inwestycję, w takiej dziurze jak powiat nakielski. Tym bardziej wyrazy uznania i samych sukcesów!!!

  odpowiedz

  • 7 (15)

  Obiektywna, w dniu 17-01-2020 11:28:24 napisał:

  Jak zwykle ma to miejsce w komentarzach - różne pojawią się zapewne opinie. Na pewno cześć to życzliwe, obiektywne a cześć złośliwe , pałające zazdrością, ale bądźmy proszę obiektywni. Przecież Ci ludzie własną i to bardzo ciężką praca doszli do tego, co teraz mają. Dlaczego widzimy tylko efekt końcowy a nie chcemy dostrzec codziennej ich harówki? Spójrzmy również na niezaprzeczalny fakt, że to Centrum to wielka promocja dla naszego regionu. Czy nazwa Śmielin byłaby znana w Polsce a i na świecie , gdyby nie te inicjatywy? Błagam- nie bądźmy dla siebie nawzajem wilkami . Ja ze swej strony bardzo gratuluję i cieszę się, że w naszej małej ojczyźnie możemy się też czymś tak wielkim pochwalić.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (10)

  koleżanka , w dniu 17-01-2020 14:27:27 napisał:

  Marek, gratuluję! PS. Ty się nic nie starzejesz :)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (13)

  Rt, w dniu 17-01-2020 16:06:16 napisał:

  O ile dobrze pamiętam to miały tam być domki jednorodzinne a nie kolejne imperium Różniak

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  rząd RP , w dniu 19-01-2020 00:11:40 napisał:

  Wyczesany zostanie w podatkach, bo potrzeb na rozdawnictwo przez naszych umiłowanych rządzących jest wiele. Tu plus, tam plus i szlus.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Mieszkaniec, w dniu 21-01-2020 18:13:20 napisał:

  Potrafią tylko szkodzić mieszkańcom, zniszczyli połowę osiedla domków jednorodzinnych i wg wszystkich mają gdzieś

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Sprawiedliwy , w dniu 25-01-2020 11:49:44 napisał:

  Blokada komentarzy? Dlaczego

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Znajomy , w dniu 25-01-2020 13:00:09 napisał:

  Bawią mnie komentarze typu że doszli do tego ciężką pracą. Raczej odpowiednio wykorzystane środki unijne. To jest ta inwestycja za miliony? Jakoś trzeba było trochę z tych środków finansowych na budowę centrum umieścić w swoich kieszeniach. Jakimi są pracodawcami to raczej logiczne skoro własny rodzony brat pani Magdy woli pracować u kogoś obcego. Dziękuję

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Lucyna , w dniu 26-01-2020 21:07:47 napisał:

  rowniez życzę sukcesów, życzę także wszystkiego dobrego wszystkim, którzy pracowali I pracują na majątek Pana Marka R , niestety nie pamięta o tym mało istotnym fakcie Pozdrawiam

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przewóz krajowy
Budowa magazynów
Remonty mieszkań
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Pomoc drogowa
Sprawdzanie geometrii kół
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)