Dziś mamy 19 czerwca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
05 marca 2018

Spotkanie z podróżnikiem. Tomasz Stanek podzielił się wrażeniami

fot. SP ipiory

fot. SP ipiory

W piątek, 2 marca Szkołę Podstawową w Sipiorach odwiedził pan Tomasz Stanek - #pszczelarz, którego pasją są podróże. Po każdej swojej wyprawie przyjeżdża do nas i dzieli się z nami swoimi niesamowitymi wspomnieniami, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Tym razem tematem spotkania była daleka Indonezja.

Podczas ciekawej prezentacji i barwnej opowieści pan Tomasz przybliżył uczniom zwyczaje i tradycje mieszkańców tego kraju. Zaprezentował bardzo interesujące zdjęcia zrobione podczas swojej wyprawy, na których uczestnicy spotkania mogli podziwiać piękne krajobrazy tego regionu, zobaczyć grę aktorów w indonezyjskim teatrze, czy życie mieszkańców wsi. Nasz gość opowiedział również o jednym z czynnych wulkanów, na którego szczyt udało mu się wspiąć.

Dzięki ciekawemu przekazowi i atrakcyjnej prezentacji, mogliśmy odbyć wirtualną podróż po tym pięknym zakątku świata. Zobaczyliśmy atrakcje, jakie czekają na turystów w tym kraju, między innymi w stolicy - Dżakarcie. Wiele dowiedzieliśmy się o jego kulturze, klimacie, roślinności, ludziach i jakie nietypowe dla nas zwierzęta można tam spotkać. Są to między innymi setki niesfornych małp polujących na aparaty, okulary i biżuterię turystów. Te bardzo sprytne zwierzęta siedzą przy ścieżkach i czekają na turystów, bo dobrze wiedzą, że przyniosą dla nich ich ulubione banany. Uczniowie mieli także okazję poznać zasady ruchu obowiązujące w Dżakarcie, właściwie to ich brak, gdzie o dziwo wypadki zdarzają się bardzo rzadko, a na ulicach również panują korki. 

Podczas tej niesamowitej podróży udało się Panu Tomkowi odwiedzić pasieki i poznać pracę pszczelarzy w Indonezji. Na zdjęciach mogliśmy także podziwiać wyspę Bali, znaną w świecie z oryginalnego, charakterystycznego folkloru, architektury, rzeźby, malarstwa, a także muzyki i tańca. 

Spotkanie miało dużą wartość dydaktyczną, ukazało piękno geografii świata oraz przybliżyło słuchaczom kulturę i zwyczaje prezentowanego kraju. Na koniec pani dyrektor Iwona Musiał  w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała panu Tomaszowi Stanek za wizytę w naszej szkole i podzielenie się swoją pasją.

Materiał: Zofia Sobocińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)