Spotkanie z egzorcystą cieszyło się zainteresowaniem. Ksiądz przytoczył kilka historii

fot. LK
- Nie chcę wam mówić o diable, nie lubię tego robić. Jestem tu po to, by wzmocnić #waszą wiarę i mówić wam o Bogu, by podtrzymać was na duchu, by każdy wyszedł stąd silniejszy. - powiedział na rozpoczęcie ponad dwugodzinnej konferencji ksiądz Maciej Chmielewski.
W miniony czwartek do Kcyni przyjechał Ksiądz Maciej Chmielewski. Na szczęście nie po to, by egzorcyzmować, ale odpowiedział na zaproszenie Wspólnoty Przymierze, działającej przy kcyńskiej farze. Na co dzień pracuje w bydgoskiej parafii pw. Polskich Braci Męczenników. Poza tym od 10 lat jest diecezjalnym egzorcystą. Jak sam przyznał, na początku, gdy spotkał się z opętanym, wrzeszczał i uginały mu się nogi. Nie wiedział, czy najpierw uciszyć ma siebie, czy zgromadzoną wokół rodzinę. Teraz już tylko uginają mu się nogi, choć za każdym razem ma serce na ramieniu.
- To straszne obrazy. Ludzie, którzy wypluwają gwoździe – mam je ze sobą, możecie zobaczyć. To głosy z zaświatów, mówiące obcymi językami. Mówiące z sensem, mówiące o najbardziej wstydliwych historiach z waszej przeszłości, o takich, które znacie tylko wy. - mówił na konferencji do zgromadzonych w kościele. - Zadaniem egzorcysty nie jest mówienie o diable, ale o Bogu.
Ksiądz Chmielewski przytoczył kilka historii. Zaczął od egzorcyzmu, jaki odprawił schorowany już wtenczas Jan Paweł II. Z nastoletnią dziewczyną, która zaczęła się rzucać i krzyczeć w trakcie jednej z audiencji, nie mogło sobie poradzić 6 mężczyzn. Pomogła blisko 20-minutowa modlitwa papieża. Opowiadał o 70-letniej kobiecie, którą jakaś siła miotała po całym kościele. O nastoletnim chłopaku, który wątłą dłonią zaczął miażdżyć metalowy krzyż. Ten krzyż, pogięty i połamany w dwóch miejscach, ksiądz Maciej miał ze sobą. Opowiadał o chorych, unoszących się nad łóżkiem, o tych, których jakaś siła nie chce wpuścić do kościoła. Czasem egzorcyzm trwał kilkanaście czy kilkadziesiąt minut, najdłuższy – aż 8 godzin bez przerwy.
Ksiądz Chmielewski podkreślił, żeby nie robić z egzorcyzmów sensacji, bo „diabeł lubi być adorowany”. Osoby opętane, które spotkał w swoim życiu, zazwyczaj w swej przeszłości miały do czynienia z zabawami w wywoływanie duchów, spotykali się z wróżkami lub wróżbitami, maczali palce w tarocie. - Drodzy młodzi, uważajcie. Nie urządzajcie tak niebezpiecznych zabaw. Jeżeli robią to wasi znajomi, przeszkodźcie im. - te słowa skierował szczególnie do młodych.
Choć temperatura w kościele była bardzo niska, konferencja egzorcysty była bardzo długa, nie zabrakło także czasu na pytania ze strony przybyłych. Spotkanie zorganizowane przez Wspólnotę Przymierze zgromadziło bardzo wiele osób w różnym wieku – dzieci, młodzież, małżeństwa, osoby starsze. Sam ksiądz przyznał, że jest bardzo zaskoczony ilością wiernych, ale także dojrzałością zadawanych pytań.
Galeria






Czytaj również
- Sportowe święto w Dziewierzewie. Nowe boisko oficjalnie otwarte!
- Ślubowanie policjantów. Do służby wstąpiło 36 osób
- Zasłużeni dla regionu. Uroczystość wręczenia odznaczeń
- I zawody w ratownictwie technicznym. Udział wzięło 20 komend straży pożarnej
- Powstaną nowe kluby seniora. Przyznano granty na ponad 2 mln zł
Dodaj komentarz
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad
xyz, w dniu 12-11-2016 17:01:17 napisał:
odpowiedz
ale jajca , w dniu 12-11-2016 17:43:57 napisał:
odpowiedz
ania, w dniu 14-11-2016 21:27:41 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!