Spotkanie w sprawie strategii ORSG

fot. Starostwo Powiatowe w Nakle
W piątek, 3 lipca 2015 r., na Przystani Powiat Nakielski odbyło się spotkanie w #sprawie przygotowania Strategii dla Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego powiatu nakielskiego, obejmującego powiat nakielski i gminy Kcynia, Mrocza, Sadki.
Uczestniczyli w nim merytorycznie zaangażowani w tworzenie strategii przedstawiciele: powiatu nakielskiego - starosta Tomasz Miłowski, skarbnik Edyta Mulik, dyrektor Wydziału Rozwoju Agnieszka Heftowicz i jego pracownicy Magdalena Waleryś i Władysław Gajewski; gmin należących do ORSG – gminy Mrocza - kierownik Referatu Obsługi Administracyjnej i Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy Joanna Murawiec i kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej Krzysztof Wiese; gminy Sadki – kierownik Referatu Inwestycji, Gospodarki Przestrzennej i Mieszkaniowej Michalina Zygmunt; gminy Kcynia – zastępca burmistrza Kcyni Bogna Adamska i Justyna Makarewicz z Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Kcynia oraz czuwający nad opracowaniem strategii Zenon Lewandowski z firmy Kreator.
Podczas spotkania przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu - dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Rafał Pietrucień oraz zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego Agnieszka Lisek - omówili uwagi dotyczące projektu dokumentu „Strategia dla Obszarów Rozwoju Społeczno-Gospodarczego”. Wskazali na konieczność wprowadzenia poprawek i uszczegółowienia niektórych kwestii. Była to też okazja do przedyskutowania wielu spraw.
Strategia dla Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego powiatu nakielskiego to dokument planistyczny, który w przyszłości będzie podstawą aplikowania o środki unijne w obecnym okresie programowania. Jednym z elementów tego dokumentu jest diagnoza, zawierająca zidentyfikowane problemy i szanse w rozwoju obszaru.
Opracowywanie strategii dla powiatu wynika z założeń polityki terytorialnej, ma stać się instrumentem do realizacji strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego. Dokument ten musi być spójny ze strategią rozwoju województwa, powiatu i gmin, a także krajowymi oraz wspólnotowymi dokumentami strategicznymi i programowymi.
Wśród priorytetów rozwojowych ORSG powiatu nakielskiego wymienić można: termomodernizację i gospodarkę niskoemisyjną, szkolnictwo zawodowe i podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów, obszary nabrzeżne (Noteć, Gąsawka, Rokitka), pomoc społeczną (np. domy dziennej opieki nad osobami starszymi) i rozwój przedsiębiorczości.
Strategia dla Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego powiatu nakielskiego będzie gotowa do końca sierpnia 2015 roku.
Materiał: Starostwo Powiatowe w Nakle
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
krajan, w dniu 07-07-2015 14:13:54 napisał:
odpowiedz
nawer, w dniu 07-07-2015 18:37:46 napisał:
odpowiedz
emeryt, w dniu 09-07-2015 19:59:11 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!