Dziś mamy 6 maja 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

07 lipca 2015

Spotkanie w sprawie strategii ORSG

fot. Starostwo Powiatowe w Nakle

fot. Starostwo Powiatowe w Nakle

W piątek, 3 lipca 2015 r., na Przystani Powiat Nakielski odbyło się spotkanie w #sprawie przygotowania Strategii dla Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego powiatu nakielskiego, obejmującego powiat nakielski i gminy Kcynia, Mrocza, Sadki.

Uczestniczyli w nim merytorycznie zaangażowani w tworzenie strategii przedstawiciele: powiatu nakielskiego - starosta Tomasz Miłowski, skarbnik Edyta Mulik, dyrektor Wydziału Rozwoju Agnieszka Heftowicz i jego pracownicy Magdalena Waleryś i Władysław Gajewski;  gmin należących do ORSG – gminy Mrocza - kierownik Referatu Obsługi Administracyjnej i Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy Joanna Murawiec i kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej Krzysztof Wiese;  gminy Sadki – kierownik Referatu Inwestycji, Gospodarki Przestrzennej i Mieszkaniowej Michalina Zygmunt; gminy Kcynia – zastępca burmistrza Kcyni Bogna Adamska i Justyna Makarewicz z Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Kcynia oraz czuwający nad opracowaniem strategii Zenon Lewandowski z firmy Kreator.

Podczas spotkania  przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu - dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Rafał Pietrucień oraz zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego Agnieszka Lisek - omówili uwagi dotyczące projektu dokumentu „Strategia dla Obszarów Rozwoju Społeczno-Gospodarczego”. Wskazali na konieczność wprowadzenia poprawek i uszczegółowienia niektórych kwestii. Była to też okazja do przedyskutowania wielu spraw.

Strategia dla Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego powiatu nakielskiego to dokument planistyczny, który w przyszłości będzie podstawą aplikowania o środki unijne w obecnym okresie programowania. Jednym z elementów tego dokumentu jest diagnoza, zawierająca zidentyfikowane problemy i szanse w rozwoju obszaru.

Opracowywanie strategii dla powiatu wynika z założeń polityki terytorialnej, ma stać się instrumentem do realizacji strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego. Dokument ten musi być spójny ze strategią rozwoju województwa, powiatu i gmin, a także krajowymi oraz wspólnotowymi dokumentami strategicznymi i programowymi.

Wśród priorytetów rozwojowych ORSG powiatu nakielskiego wymienić można: termomodernizację i gospodarkę niskoemisyjną, szkolnictwo zawodowe i podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów, obszary nabrzeżne (Noteć, Gąsawka, Rokitka), pomoc społeczną (np. domy dziennej opieki nad osobami starszymi) i rozwój przedsiębiorczości.

Strategia dla Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego powiatu nakielskiego będzie gotowa do końca sierpnia 2015 roku.

Materiał: Starostwo Powiatowe w Nakle

Oceń artykuł: 50 58

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 11 (25)

    krajan, w dniu 07-07-2015 14:13:54 napisał:

    Skoro nie ma nic to od sierpnia przyjdzie Duda i się wszystko uda. A potem nie da ci ojciec,nie da ci matka to da ci wszystko premier B..........a

    odpowiedz

    • 7 (19)

    nawer, w dniu 07-07-2015 18:37:46 napisał:

    A może któryś z tych mędrców zapytał mieszkańców co DLA NICH jest istotne?

    odpowiedz

    • 1 (17)

    emeryt, w dniu 09-07-2015 19:59:11 napisał:

    Nie wiem co za Pani Makarewicz bierze pieniądze,przecież ona nic nie robi

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Audyt środowiskowy
3000PLN
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)