Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

02 października 2023

Rowerzysta uderzył w naczepę ciężarówki. Był pod wpływem alkoholu

fot. KPP Wągrowiec

fot. KPP Wągrowiec

W miniony weekend doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. #Jedno z nich spowodowane zostało przez kierującego jednośladem, w dodatku był on nietrzeźwy.

W sobotni poranek, kilka minut po godzinie 9:00, kierowca pojazdu ciężarowego zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o rowerzyście, który uderzył w pojazd i się przewrócił. Do zdarzenia doszło na trasie pomiędzy Wapnem a Kcynią.

Policjanci na wykonujący czynności na miejscu ustalili, że 61- letni rowerzysta był wyprzedzany przez pojazd ciężarowy z naczepą. W trakcie wykonywania tego manewru, rowerzysta stracił równowagę i zjechał w kierunku osi jezdni i uderzył w naczepę.

Widząc to kierowca ciężarówki zatrzymał pojazd i począł udzielać pomocy rowerzyście. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście dla niego zakończyło się na potłuczeniach części ciała i powierzchownych zranieniach. Sprawa mężczyzny trafi do sądu z wnioskiem o wydanie postanowienia o zakazie prowadzenia rowerów, ponieważ w organizmie rowerzysty znajdowało się około 1,7 promila alkoholu.

Dużo mniej szczęścia miał inny rowerzysta. Również 61-letni mężczyzna, który brał udział w zdarzeniu drogowym na ul. Reja w Wągrowcu. Wczoraj krótko przed godziną 18:00 zmuszony on został do wykonania nagłego manewru skrętu przez włączającego się do ruchu kierowcę Skody. Pochodzący z gm. Mieścisko 39-letni kierujący samochodem osobowym włączał się do ruchu. Policjanci wstępnie ustalili, że podczas wycofywania pojazdu na jezdnię wymusił on pierwszeństwo na rowerzyście zmuszając do gwałtownego manewru. Pomimo że nie doszło do bezpośredniego kontaktu pomiędzy rowerem a pojazdem, rowerzysta przewrócił się i doznał obrażeń w wielu miejscach ciała. W tej sprawie wszczęto postępowanie wypadkowe.

Źródło: KPP Wągrowiec

Oceń artykuł: 10 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Xd, w dniu 02-10-2023 14:00:24 napisał:

  Co ma wagrowiec 24 do Nakło 24 ?!

  odpowiedz

  • 8 (12)

  Janusz, w dniu 02-10-2023 14:31:46 napisał:

  Policja mogłaby się zająć tymi co buraki wożą. Wymuszają, przez miejscowości gnają nie biorąc pod uwagę ograniczeń. Dzicz niesamowita. Kto ich tak gna?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (4)

  Driver, w dniu 02-10-2023 18:46:58 napisał:

  Co do tych od buraków to wśród kierowców panuje opinia, że buraki wożą albo emeryci albo ci, których nikt do normalnego transportu zatrudnić nie chce.

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Stary onanista, w dniu 02-10-2023 18:52:06 napisał:

  Podobno Balbina lubi w tyłek

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Edziu, w dniu 03-10-2023 21:24:23 napisał:

  Na drugie masz Balbina, więc wiesz?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Rowerzysta , w dniu 04-10-2023 17:53:57 napisał:

  No i mamy piękny dzwon.Szkoda ,że na gazie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotobraz 30x40
52,00PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)