Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

19 sierpnia 2021

Przyszli liderzy. Uczyli się efektywnej współpracy w grupie

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki spotkał się wczoraj (18 sierpnia)# z uczestnikami pierwszej edycji realizowanego we współpracy z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika programu edukacyjno-społecznego „Kuźnia liderów regionu”. Szesnastka młodych ludzi uczyła się efektywnej współpracy w grupie i prowadzenia debat publicznych, budowała postawę wrażliwości społecznej i aktywności obywatelskiej.

- Jestem przekonany, że niezależnie od tego, kim zostaną w przyszłości, uczestnicy naszej kuźni liderów będą ludźmi zaangażowanymi, wrażliwymi społecznie i otwartymi na drugiego człowieka. Taki był cel programu, a instytucja, która go stworzyła i zrealizowała, daje gwarancję, że to się udało. Gratuluję uczestnikom i wszystkim tym, dzięki którym przeżyli tę wspaniałą przygodę. Teraz, we własnych środowiskach, będą wykorzystywać zbudowany w czasie tych kilku miesięcy potencjał. Nasz region zmienia się dzięki takim jak oni – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Szesnastoosobowa grupa (wybrana spośród uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych z całego województwa, którzy złożyli aplikacje podczas ogłoszonego na początku roku naboru) uczestniczyła w wykładach i warsztatach prowadzonych przez naukowców i wykładowców akademickich, pracowała z podopiecznymi toruńskiego Stowarzyszenia Wędka i wzięła udział w szkole letniej w Borach Tucholskich. Realizatorem programu było działające w ramach Wydziału Teologicznego UMK Laboratorium św. Jana Pawła II.

Dzisiejsze spotkanie z marszałkiem Piotrem Całbeckim, w którym uczestniczyła też dyrektor Gabinetu Marszałka Beata Sawińska, było podsumowaniem przedsięwzięcia.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Zamościanin, w dniu 31-08-2021 10:45:43 napisał:

    Wydział Teologiczny? Wiedza Tajemna Kiedyś była na UKW w Bydgoszczy

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Smakowita 450g
2,99PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Schab bez kości
11,99PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)