Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2021

Powiatowy półfinał konkursu w naszym regionie. Rywalizowali ósmoklasiści

fot. pow.

fot. pow.

15.06.2021 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława# w Szubinie odbyła się druga część konkursu wiedzy o regionie organizowanego przez koło samorządowe kierowane przez Pana Artura Michalaka.

Pracowaliśmy kilka miesięcy nad pytaniami i sprawiłyby one trud pewnie niejednej dorosłej osobie. Dotyczyły ilości mieszkańców, powierzchni, władz, geografii jak i atrakcji powiatu nakielskiego. Konkurs został zorganizowany dla uczniów klas ósmych. Tym razem wzięli w nim udział uczniowie, którzy zakwalifikowali się wykazując się wiedzą na temat gminy Szubin. W quizie musieli wykazać się tym razem ze znajomości naszego powiatu. Konkurs poprowadziła Adrianna Lewandowska i Wiktoria Dolegała. Wielu z uczniów wykazało się ogromną wiedzą, lecz tylko 10 z nich przeszło do kolejnego etapu. Pierwsze miejsca zajęli: Nadia Meler, Mikołaj Binkowski i Sebastian Jarosiński. Na wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie, czekały interesujące nagrody przygotowane przez Powiat Nakielski.

Życzymy powodzenia wszystkim osobom, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu. Za tydzień odbędzie się finał - konkurs z wiedzy o naszym województwie.

Materiał: Wiktoria Dolegała kl. VIIIb

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)