Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2023
Wiadomości z regionu

Policjanci odzyskali BMW. Kobieta nabyła skradzione auto

fot. pow.

fot. pow.

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz# – Wyżyny odzyskali pojazd marki BMW, który został skradziony na terenie Niemiec. Wartość zabytkowego pojazdu to ponad 22 tysiące złotych.

Wczoraj (27.11.2023) funkcjonariusze z bydgoskich Wyżyn ustalili, że 30-letnia mieszkanka powiatu bydgoskiego nabyła pojazd marki BMW, który pochodzi z kradzieży. Aby potwierdzić tę informację pojechali do miejsca jej zamieszkania. Kobieta poinformowała ich, że rzeczywiście kupiła samochód od mężczyzny, który przywiózł go z Niemiec na lawecie. Zapłaciła za niego ponad 22 tysiące złotych. Chciała w ten sposób, wraz ze swoim partnerem, zainwestować pieniądze w zabytek.

Mundurowi razem z właścicielką auta pojechali do garażu, w którym stał zaparkowany. Niestety, po jego sprawdzeniu potwierdziło się, że jest on poszukiwany w związku z kradzieżą, do której doszło na terenie Niemiec.
Pojazd został zabezpieczony przez policjantów, a kobieta może usłyszeć zarzut paserstwa.

Materiał: mł. asp. Krzysztof Bratz / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 4 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (7)

  Jp2, w dniu 28-11-2023 15:25:37 napisał:

  Wow kobieta zarejestrowała kradzione auto! Tak działa ten cepik, tam nie ma info ze pojazd jest na liście kradzionych aut tylko psy same muszą cepika przeszukać. Normalnie XXI wiek i zero cyfryzacji i automatyzacji w tych urzędach. Na moje powinno być tak że kradzionego auta nie da się zarejestrować, a prawda jest zupełnie inna

  odpowiedz

  • 1 (3)

  emer.policjant, w dniu 28-11-2023 15:42:44 napisał:

  Nie ma urzędnik z WK obowiązku w obecnym porządku prawnym weryfikować pochodzenie rejestrowanego pojazdu i przedkładanych do rejestracji dokumentów.Baza CEPiK to nie KSiP czy SiS w których jednostki uprawnione mają wgląd w ewidencję pojazdów utraconych,dokumentów,rzeczy czy osób w kraju i za granicą.

  odpowiedz

  • 8 (8)

  WK, w dniu 28-11-2023 16:20:44 napisał:

  A w naszym powiecie nie ma takich zdarzeń bo policjanci głaszczą dzieci w szkołach lub spotykają się z seniorami bo tam czują się bezpiecznie

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Naklo , w dniu 28-11-2023 19:51:46 napisał:

  No w naszym powiecie to nie tylko po szkołach a kamizelki rozdaje Pani Kom J.A bo co więcej potrafi

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Ja, w dniu 29-11-2023 08:37:44 napisał:

  Pani zarzut paserstwa nie osmieszajcie sie a ten bencwal co sprzedal pani to skradzione auto . To on jest zlodziejem i on powinien byc postawiony do odpowiedzialnosci karnej .

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Waldek, w dniu 29-11-2023 12:45:17 napisał:

  CEPiK nie działa dobrze tam można sprawdzić co najwyżej przebieg auta . Uważam tak bo jakiś czas temu kupiłem auto w komisie bez ważnych badań techniczny i na drugi dzień byłem na OSKP i wszystkie dane auta się zgadzały i co ciekawe że broker który miał ubezpieczyć auto stwierdziła że według VIN to auto jest starsze o trzy lata co potwierdził także dealer tej marki i na pewno było coś nie tak z tym autem bo sprzedawca przyjął auto i zwrócił całą kasę bez żadnych problemów

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Bydgoszcz, w dniu 29-11-2023 13:02:59 napisał:

  Tak tylko w Polsce może być kupujesz samochód w dobrej wierze że wszystko jest w porządku a tu proszę za chwilę można zostać paserem . Jak ta babka mogła sprawdzić to że auto jest kradzione miała iść do wróżki . Najprościej ukarać i dowalić kupującemu no bo sprzedawcy złodzieja nie złapią bo poco skoro można łatwiej wyciągnąć kasę od kupującej bo jest jak na dłoni i statystyki skuteczności wymiaru sprawiedliwości rosną

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Budowa hal
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)