Dziś mamy 22 lutego 2020, sobota, imieniny obchodzą:

07 lutego 2020

Podsumowanie akcji "Okaż serce". Paczki pojechały do dzieci

fot. Justyna Makarewicz

fot. Justyna Makarewicz

Podsumowanie akcji "Okaż serce" i podziękowania za włączenie się do zbiórki. Do dzieci pojechały wszystkie# zebrane gry i materiały.

Wszystkim, którzy wsparli akcję "Okaż serce", organizowaną przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni pod wpływem relacji z wyprawy naszych mieszkańców na Kresy, chcielibyśmy bardzo podziękować i przekazać, że paczki są w drodze do dzieci. Z Polski zabrał je znajomy ks. Edwarda Mackiewicza, który w najbliższych dniach wybiera się do Przemyślan. Ksiądz Edward Mackiewicz jest z nami w stałym kontakcie.

Do dzieci z parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Przemyślanach pojechały: gry, puzzle, materiały biurowe - zeszyty, kredki i pisaki. Otrzymają również przesyłkę od Wydawnictwa Precjoza z Częstochowy, na którą składają się notesy, długopisy i odblaski, przekazane nieodpłatnie przez Wydawnictwo. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie przygotowały do dzieci z Przemyślan specjalny list.

Dzięki Waszej szczodrości udało się wysłać aż 7 paczek. Prezenty dla dzieci przynosiliście zarówno do Urzędu Miejskiego w Kcyni, gdzie do końca stycznia trwała zbiórka, a także na nasze wspólne kolędowanie z kapelą Cynamony.

Wszystkim ofiarodawcom, zarówno indywidualnym, jak i grupowym składamy w imieniu dzieci serdeczne podziękowania. Dobro wraca, pamiętajcie!


Materiał: Justyna Makarewicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 27 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)