Dziś mamy 31 marca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2020

Podsumowanie akcji "Okaż serce". Paczki pojechały do dzieci

fot. Justyna Makarewicz

fot. Justyna Makarewicz

Podsumowanie akcji "Okaż serce" i podziękowania za włączenie się do zbiórki. Do dzieci pojechały wszystkie# zebrane gry i materiały.

Wszystkim, którzy wsparli akcję "Okaż serce", organizowaną przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni pod wpływem relacji z wyprawy naszych mieszkańców na Kresy, chcielibyśmy bardzo podziękować i przekazać, że paczki są w drodze do dzieci. Z Polski zabrał je znajomy ks. Edwarda Mackiewicza, który w najbliższych dniach wybiera się do Przemyślan. Ksiądz Edward Mackiewicz jest z nami w stałym kontakcie.

Do dzieci z parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Przemyślanach pojechały: gry, puzzle, materiały biurowe - zeszyty, kredki i pisaki. Otrzymają również przesyłkę od Wydawnictwa Precjoza z Częstochowy, na którą składają się notesy, długopisy i odblaski, przekazane nieodpłatnie przez Wydawnictwo. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie przygotowały do dzieci z Przemyślan specjalny list.

Dzięki Waszej szczodrości udało się wysłać aż 7 paczek. Prezenty dla dzieci przynosiliście zarówno do Urzędu Miejskiego w Kcyni, gdzie do końca stycznia trwała zbiórka, a także na nasze wspólne kolędowanie z kapelą Cynamony.

Wszystkim ofiarodawcom, zarówno indywidualnym, jak i grupowym składamy w imieniu dzieci serdeczne podziękowania. Dobro wraca, pamiętajcie!


Materiał: Justyna Makarewicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 27 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)