Dziś mamy 17 sierpnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:
07 lutego 2018

Piąta edycja konkursu ortograficznego. Mistrzem została Kamila Kamińska

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

Tegoroczna piąta edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o pióro Burmistrza Kcyni, którego # organizatorem jest p. Agnieszka Kobierowska z ZST w Kcyni to ostatnia edycja w takim kształcie (ze względu na wygaszanie gimnazjów).

W piątej edycji wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Kcyni, Mycielewie i Dziewierzewie. Tekst dyktanda dotyczył symboli narodowych w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości.

Nim ogłoszono wyniki p. Agnieszka Kobierowska przedstawiła historię organizacji konkursu. Następnie dyrektor ZST p. Aleksandra Doiczman i Kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury p. Wojciech Jaskulski wręczyli nagrody w tegorocznej edycji.

Mistrzem Ortografii została Kamila Kamińska z SP w Dziewierzewie, II miejsce zajęła Wiktoria Wełnicka z SP w Dziewierzewie, a III miejsce - Oliwia Łukomska z SP w Mycielewie.

Laureaci miejsc I-III otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miejski, w tym Mistrz Ortografii otrzymał pióro Burmistrza Kcyni.

Wszystkim wręczono dyplomy za udział. Podziękowania otrzymali także nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu - p. Beata Janicka i p. Zofia Świerc.

Gratulujemy!

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)