Dziś mamy 21 maja 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
07 lutego 2018

Piąta edycja konkursu ortograficznego. Mistrzem została Kamila Kamińska

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

Tegoroczna piąta edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o pióro Burmistrza Kcyni, którego # organizatorem jest p. Agnieszka Kobierowska z ZST w Kcyni to ostatnia edycja w takim kształcie (ze względu na wygaszanie gimnazjów).

W piątej edycji wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Kcyni, Mycielewie i Dziewierzewie. Tekst dyktanda dotyczył symboli narodowych w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości.

Nim ogłoszono wyniki p. Agnieszka Kobierowska przedstawiła historię organizacji konkursu. Następnie dyrektor ZST p. Aleksandra Doiczman i Kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury p. Wojciech Jaskulski wręczyli nagrody w tegorocznej edycji.

Mistrzem Ortografii została Kamila Kamińska z SP w Dziewierzewie, II miejsce zajęła Wiktoria Wełnicka z SP w Dziewierzewie, a III miejsce - Oliwia Łukomska z SP w Mycielewie.

Laureaci miejsc I-III otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miejski, w tym Mistrz Ortografii otrzymał pióro Burmistrza Kcyni.

Wszystkim wręczono dyplomy za udział. Podziękowania otrzymali także nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu - p. Beata Janicka i p. Zofia Świerc.

Gratulujemy!

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)