Dziś mamy 18 lutego 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
07 lutego 2018

Piąta edycja konkursu ortograficznego. Mistrzem została Kamila Kamińska

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

Tegoroczna piąta edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o pióro Burmistrza Kcyni, którego # organizatorem jest p. Agnieszka Kobierowska z ZST w Kcyni to ostatnia edycja w takim kształcie (ze względu na wygaszanie gimnazjów).

W piątej edycji wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Kcyni, Mycielewie i Dziewierzewie. Tekst dyktanda dotyczył symboli narodowych w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości.

Nim ogłoszono wyniki p. Agnieszka Kobierowska przedstawiła historię organizacji konkursu. Następnie dyrektor ZST p. Aleksandra Doiczman i Kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury p. Wojciech Jaskulski wręczyli nagrody w tegorocznej edycji.

Mistrzem Ortografii została Kamila Kamińska z SP w Dziewierzewie, II miejsce zajęła Wiktoria Wełnicka z SP w Dziewierzewie, a III miejsce - Oliwia Łukomska z SP w Mycielewie.

Laureaci miejsc I-III otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miejski, w tym Mistrz Ortografii otrzymał pióro Burmistrza Kcyni.

Wszystkim wręczono dyplomy za udział. Podziękowania otrzymali także nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu - p. Beata Janicka i p. Zofia Świerc.

Gratulujemy!

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)