Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

31 sierpnia 2018

Piąta edycja konkursu ekologicznego. Znamy laureatów

fot. ZGKiM Kcynia

fot. ZGKiM Kcynia

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Spółka z o. o. uprzejmie informuje, #że w okresie od 1 września 2017 roku do 31 sierpnia 2018 roku odbyła się piąta edycja konkursu ekologicznego „Segregacja to się opłaca”.

Konkurs został objęty patronatem Europosła Janusza Zemke oraz Burmistrza Kcyni. W konkursie brało udział łącznie 920 uczniów, uczęszczających do 7 placówek oświatowych na terenie gminy Kcynia tj. 7 szkół podstawowych i 1 gimnazjum. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu gminy Kcynia.

Celem konkursu jest pobudzenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz kształtowanie wśród nich trwałych nawyków przyczyniających się do dbałości o stan środowiska naturalnego. Praktyczne ćwiczenia z zakresu segregacji połączone z teorią przekazywaną na lekcjach pozwalają na podnoszenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego uczestników. Ponadto konkurs organizowany jest w celu popularyzacji zasad segregacji odpadów oraz przybliżenia uczniom podstawowych rodzajów surowców wtórnych wraz z mechanizmem ich powtórnego wykorzystania. W szerszym wymiarze wpływa na ograniczenie ilości surowców trafiających na składowiska odpadów oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Łącznie wszystkie placówki oświatowe zebrały 10,799 Mg surowców wtórnych. W IV edycji konkursu zebrano 4,988 Mg.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o. o. przedstawia laureatów piątej edycji konkursu ekologicznego „Segregacja to się opłaca”:

I miejsce po raz pierwszy zajęła Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie uzyskując 8 494,78 punktów, Dyrektor: Jadwiga Olszak, Koordynator w placówce Małgorzata Tracz,

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy uzyskując 8 311,82 punktów, Dyrektor: Marzena Wessołowska, Koordynator w placówce Anna Pachulska,

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni uzyskując 5 274,18 punktów, Dyrektor: Michał Poczobutt, Koordynator w placówce Barbara Piątkowska.

Wyróżnienia zostały przyznane:
- klasie VI ze szkoły podstawowej w Laskownicy (17 uczniów) w roku szkolnym 2017/2018, Koordynator w Placówce: Anna Pachulska,

- klasie VI ze szkoły podstawowej w Sipiorach (6 uczniów) w roku szkolnym 2017/2018, Koordynator w Placówce: Julita Rybacka-Stróźyk,

- klasie V ze szkoły podstawowej w Mycielewie (17 uczniów) w roku szkolnym 2017/2018, Koordynator w Placówce: Anna Pyszczyńska,

- klasie I ze szkoły podstawowej w Palmierowie (5 uczniów) w roku szkolnym 2017/2018, Koordynator w Placówce: Małgorzata Tracz,

- klasie III ze szkoły podstawowej w Rozstrzębowie (12 uczniów) w roku szkolnym 2017/2018, Koordynator w Placówce: Dorota Ładuch-Lisiecka,

klasie I ze szkoły podstawowej w Dobieszewie (6 uczniów) w roku szkolnym 2017/2018, Koordynator w Placówce: Alina Dulka,
klasy: I A, I B, 2 A, 3 A, 3 C, 3 D, 5 C ze szkoły podstawowej w Kcyni (22 uczniów) w roku szkolnym 2017/2018, Koordynator w Placówce: Barbara Piątkowska.

Za zdobycie trzech najwyższych wyników punktowych, szkołom przyznano nagrody finansowe:
- za zajęcie I miejsca czek o wartości 1 000,00 zł brutto
- za zajęcie II miejsca czek o wartości 600,00 zł brutto
- za zajęcie III miejsca czek o wartości 400,00 zł brutto

Nagrody rzeczowe dla klas zostały przekazane poszczególnym koordynatorom konkursu w placówkach, do których uczęszczają wyróżnieni uczniowie. 85 najbardziej aktywnych uczniów zostało obdarowanych nagrodami rzeczowymi m. in. atlasy, notesy, koszulki, lektury szkolne, breloczki, modele samolotów oraz kolorowanki.
Koordynatorzy konkursu w placówkach oświatowych, również zostali wynagrodzeni za ciężką pracę w całym roku szkolnym przy sprawowaniu pieczy nad przebiegiem konkursu. Każdy koordynator otrzymał nagrody rzeczowe.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

materiał: Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o.

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Ona91, w dniu 02-09-2018 20:22:09 napisał:

    Niesprawiedliwe zwycięstwo palmierowa.....

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Meble łazienkowe
Skup i sprzedaż części
Baterie
od 0,90PLN
Masaż leczniczy
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Szafy przesuwne
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)