Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2022

Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchary Burmistrza. Kto stanął na podium?

fot. pow.

fot. pow.

W sobotę 18 czerwca 2022 r. od godz. 10.00 na zautomatyzowanej# Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Kcyni przy ul. Poznańskiej 31 odbyły się Okolicznościowe Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchary Burmistrza Kcyni z okazji obchodów 760 –Lecia nadania praw miejskich Kcyni.

Strzelano z karabinków kbks do tarczy na odległość 50 m z pozycji stojąc kategoria open. Uroczystego otwarcia zawodów w imieniu Burmistrza Kcyni Pana Marka Szarugi dokonali prowadzący zawody, którzy przywołali zebranym wybrane wydarzenia z historii 760 –Lecia Kcyni.

Zawodniczki i zawodnicy oddawali trzy strzały próbne do tarczy i dziesięć klasyfikowanych do punktacji. Zawody przebiegły w sympatycznej sportowej strzeleckiej rywalizacji i w skupieniu strzeleckim.

Zajęte miejsca w Okolicznościowych Zawodach Strzeleckich o Puchary Burmistrza Kcyni 760-Lat Kcyni:
I miejsce Tomasz Wojciechowski - 66 pkt.
II miejsce Marzena Jerzakowska - 65 pkt.
III miejsce Magda Chudzik - 60 pkt.
IV miejsce Jan Jerzakowski - 60 pkt.
Za zajecie miejsc I, II, III zawodniczkom i zawodnikom złożono gratulacje i wręczono w imieniu Burmistrza Kcyni Marka Szarugi okolicznościowe, pamiątkowe puchary oraz dyplomy.
Prowadzenie zawodów Eugeniusz Chudzik, Stanisław Kant, Ewa Karczewska. Sędzią głównym zawodów był Stanisław Kant, a sędzią technicznym i sekretariat zawodów prowadziła Ewa Karczewska.

Materiał: Ryszard Hanioszyn / Urząd Miejski w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)