Dziś mamy 5 maja 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

31 grudnia 2013
Wspomnienie...

Odeszli w 2013 roku

fot. archiwum

fot. archiwum

W mijającym roku pożegnaliśmy kilkoro ludzi z powiatu nakielskiego, którzy m.in. pełnili funkcje społeczne, a swoją pracą dawali coś innym.

śp. Jarosław Nadolny

Był policjantem w Komisariacie Policji w Szubinie. Zmarł w wieku 31 lat. Jarosław Nadolny wstąpił na kurs podstawowy do Szkoły Policyjnej w Słupsku 29 września 2008 roku. Od 1 maja 2009 roku pracował w zespole patrolowo-interwencyjnym ogniwa prewencji KP w Szubinie. Od października 2010 roku był referentem w zespole operacyjno-rozpoznawczym referatu kryminalnego KP w Szubinie.

 

śp. Karol Kurdelski

Był policjantem w Komisariacie Policji w Szubinie. Zmarł w wieku 31 lat. 28 lipca 2008 r. rozpoczął kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku. Od 8 marca 2009 roku pracował jako policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego wydziału prewencji w Komisariacie Policji Bydgoszcz-Błonie KMP w Bydgoszczy. 1 kwietnia tego samego roku przeszedł do ogniwa I referatu patrolowo-interwencyjnego wydziału prewencji Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście KMP Bydgoszcz. Od 1 stycznia 2011 r. był referentem zespołu operacyjno-rozpoznawczego referatu kryminalnego KP w Szubinie – KPP Nakło, a od 1 grudnia 2012 r. policjantem tegoż referatu.


śp. Andżelina Kubis

16-letnia Andżelina była uczennicą Zespołu Szkół w Szubinie. Była utalentowana artystycznie. W 2010 roku otrzymała dyplom i nagrodę za stworzenie logo konkursu „Pegaz nad Pałukami i Krajną” organizowanego przez bibliotekę w Szubinie. Do dzisiaj szubinianie mają w pamięci dużą akcję zbiórki pieniędzy dla dziewczynki. Zebrane fundusze przekazane zostały na wykupienie turnusu rehabilitacyjnego.


śp. Ryszard Pankowski

Ryszard Pankowski w swojej karierze zawodowej pedagoga pracował w szkole podstawowej w Inowrocławiu, następnie w Liceum Ogólnokształcącym w Łobżenicy, potem w wydziale oświaty i kultury w Wyrzysku. Od 1970 r. piastował stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Nakle. Za działalność na rzecz oświaty został odznaczony m.in. złotym i srebrnym Krzyżem Zasługi.


śp. Jan Lewandowski

Zmarł w wieku 52 lat. Jako strażak rozpoczął swoją służbę w lutym 1987 roku, następnie został starszym strażakiem. Od lipca 1992 r. był w służbie młodszym ratownikiem i szefem sprzętowni. Od stycznia 1999 r. pełnił funkcję na stanowisku starszego ratownika, a w maju otrzymał awans na starszego ogniomistrza.



śp. Jan Sulikowski

Zmarł w wieku 83 lat, po długiej i ciężkiej chorobie. Przez 36 lat pełnił funkcję sołtysa Bielaw. Był także kpt. rez. w Klubie Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle. Przez kilka lat pełnił tam nawet funkcję prezesa, jednak zrezygnował ze względu na stan zdrowia. Był honorowym prezesem KŻR LOK Nakło. Otrzymał odznaczenia i nagrody, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a także złoty, srebrny oraz brązowy medal „Za zasługi dla obronności kraju”, medal „Za wybitne zasługi dla LOK”, Złoty Krzyż „Za Zasługi dla KŻR”.


śp. ks. Henryk Czapliński

Zmarł w wieku 72 lat. Po ukończeniu LO w Łobżenicy wstąpił w 1957 r. do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1963 r. Pierwszą placówką, do której został posłany jako wikariusz była parafia pw. św. Mateusza Ap. i Ew. w Gębicach. Posługiwał również w parafiach w: Słaboszewie, Bydgoszczy, Inowrocławiu i Mroczy. Ostatnie lata życia spędził w parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu i w Nakle.


śp. Kazimierz Czerniawski

Zmarł w wieku 72 lat. Przed przejściem na emeryturę był długoletnim nauczycielem w ZSP w Nakle (technikum przemysłu spożywczego). Był członkiem KS Czarni Nakło, piłkarzem grającym w linii obrony, a później członkiem sekcji brydża sportowego Czarni/Zelan Nakło. Od ponad roku był członkiem Klubu Żołnierzy Rezerwy-LOK w Nakle. Jego pasją było również wędkarstwo, należał od wielu lat do Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 109 w Nakle.

 

śp. Renata Domagała-Wruk

Zmarła w wieku 48 lat. Funkcję dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Klary Prillowej w Kcyni pełniła w latach 2003-2011. Była ciepłą i pełną energii osobą, kochającą pracę z kulturą i ludźmi.


 


śp. Barbara Skarwecka

Długoletnia pracowniczka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle. Od 35-ciu lat była kierownikiem biblioteki w Trzeciewnicy, gdzie prowadziła aktywną działalność kulturalno-oświatową. Od wielu lat działała również w Radzie Sołeckiej i Kole Gospodyń Wiejskich w Trzeciewnicy.



śp. Zygmunt Szot

Ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Mieszkał w Nakle. Był członkiem Grupy Plama"s. Zajmował się rysunkiem, malarstwem, grafiką, a także edukacją młodych adeptów sztuki. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Strzelnie, Inowrocławiu, Gniewkowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wlp., Koszalinie, Sierpcu, Szubinie, Kcyni, Nakle nad Notecią, Samostrzelu, Lubostroniu oraz Berlinie, Hamburgu, Elsterwerde i Duberlugu.

 

udostępnij na FB

Komentarze (32) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (10)

    mariusz, w dniu 30-12-2013 21:42:36 napisał:

    karol kurdelski nie jarosław

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 2 (10)

    ..., w dniu 30-12-2013 22:05:17 napisał:

    wieczny odpoczynek racz Im dać Panie....

    odpowiedz

    • -13 (43)

    nakielanin, w dniu 30-12-2013 22:13:23 napisał:

    wieczny odpoczynek racz im dać Panie ps. śp. Jarosław N. i Karol K. odeszli przez własną głupote. ,Każdy o tym wie, ale wszyscy milczą......... bo rodziny renty by nie dostały.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (10)
    • 3 (11)

    q, w dniu 30-12-2013 22:16:11 napisał:

    ks. henryk mial 76 lat.

    odpowiedz

    • 5 (15)

    DANUTA, w dniu 30-12-2013 23:00:49 napisał:

    ODSZEDŁ JESZCZE DARIUSZ kARABASZ WYBITNY MECHANIK TADEUSZA HARĘZY

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 1 (13)

    Gollob, w dniu 31-12-2013 07:45:12 napisał:

    nakielanin- człowieku jeżeli nie wiesz nic do końca to nie pier.... takich głupot co ci po pieniądzach czy hu... wie czym jeszcze jak nie ma ważnej osoby w ich życiu śp. Karol K. nie odszedł z własnej głupoty bo on nie prowadził samochodu życzę Tobie, żeby ktoś kiedyś tak napisał o Tobie

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 6 (18)

    koleżanka, w dniu 31-12-2013 13:41:16 napisał:

    Nakielanin i wszyscy inni, którzy tak bardzo krytykują: Gdyby trzeba było podpisać się TUTAJ imieniem i nazwiskiem, to też miałbyś tyle odwagi cywilnej i TAKIEGO JĘZYKA W GĘBIE, aby tak bardzo źle pisać o wypadku i wszystkim innym?! Zapewne nie. Piszecie te wszystkie złe komentarze, bo nie musicie podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem. Zamilczcie więc, bo jesteście beznadziejni!

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • 3 (13)

    weda, w dniu 01-01-2014 14:06:14 napisał:

    Jednak nie o wszystkich Panowie redaktorzy pamiętacie. Nie mam nic do wymienionych wyżej zmarłych,niektórych dobrze znałem a nawet byliśmy kolegami. Jednak 14.11.2013r zmarł człowiek, który przez prawie 40 lat pełnił społeczne funkcje o których wszyscy łącznie z władzami miasta zapomnieli. Osoba pracująca społecznie jest potrzebna tylko do składania korzystnych dla władz sprawozdań i podpisów, reszta jest w du..ie

    odpowiedz

    • 2 (10)

    ona, w dniu 01-01-2014 20:06:21 napisał:

    [*]

    odpowiedz

    • 7 (15)

    Julia, w dniu 18-01-2014 17:23:31 napisał:

    Niech Spoczywają w Pokoju Wiecznym :( bardzo współczuję obu rodzinom takiej ogromnej tragedii takich ran czas nie leczy . Jedną rodzine znam bliżej i to co się stało to ogromna tragedia dla żony , syna jak i tej drugiej rodziny zwłasza matki i żony....poświęćmy minutę ciszy i modlitwy za zmarłych i za tych co cierpią po tak bolesnej stracie . "u­bieńcy bogów umierają młodo, lecz poźniej żyją wie­cznie w ich to­warzys­twie..."

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Korzystanie ze środowiska
500PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
KOBIZE
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)