Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

10 czerwca 2019

Odbudowa zlikwidowanego przejazdu. Rolnicy mogą zacząć prace polowe

fot. pow.

fot. pow.

W dniu dzisiejszym nastąpiła odbudowa przejazdu kolejowo – drogowego w km 221,713 linii nr 281 # Oleśnica – Chojnice w miejscowości Szczepice.

Sprawa nabrała rozgłosu po tym, jak okazało się, że zlikwidowany przejazd jest potrzebny okolicznym rolnikom. Przejazd został zlikwidowany przez PKP zgodnie z wcześniej przeprowadzoną procedurą.

Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga, mimo iż Gmina Kcynia nie była stroną w tej sprawie, zaangażował się, by sprawę rozwiązać. Dzięki jego determinacji i woli współpracy pomiędzy Gminą Kcynia, Nadleśnictwem Szubin i ZLK PKP w Bydgoszczy udało się wypracować rozwiązanie.

Na chwilę obecną anulowano decyzję o likwidacji przejazdu, a ZLK w Bydgoszczy dokonał odbudowy przejazdu kolejowo – drogowego. Gmina Kcynia zobowiązała się do ustawienia na dojazdach z obu stron przejazdu następujące znaki drogowe A-10 „przejazd kolejowy bez zapór”, B-20 „stop”, G-1c „słupek wskaźnikowy” i słupki prowadzące U-1a.

Po spotkaniach, które odbyło się w Kcyni oraz w Bydgoszczy w dniu 3 czerwca ustalono dalsze postępowania. Gmina Kcynia w pierwszej kolejności spróbuje uzyskać zgodę ministra i wystąpi do Ministra Infrastruktury o indywidualne odstępstwo od przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 20 października 2015r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic kolejowych z drogami i ich usytuowanie.

Przejazd dotyczy drogi wewnętrznej-leśnej będącej własnością Nadleśnictwa Szubin, ale mając na względzie dobro rolników Burmistrz Kcyni podjął decyzję o koordynacji przez gminę tej procedury. Na chwilę obecną rolnicy mogą korzystać już z przejazdu co umożliwi im dalsze prace polowe. 

materiał: Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)