Dziś mamy 26 maja 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

10 czerwca 2019

Odbudowa zlikwidowanego przejazdu. Rolnicy mogą zacząć prace polowe

fot. pow.

fot. pow.

W dniu dzisiejszym nastąpiła odbudowa przejazdu kolejowo – drogowego w km 221,713 linii nr 281 # Oleśnica – Chojnice w miejscowości Szczepice.

Sprawa nabrała rozgłosu po tym, jak okazało się, że zlikwidowany przejazd jest potrzebny okolicznym rolnikom. Przejazd został zlikwidowany przez PKP zgodnie z wcześniej przeprowadzoną procedurą.

Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga, mimo iż Gmina Kcynia nie była stroną w tej sprawie, zaangażował się, by sprawę rozwiązać. Dzięki jego determinacji i woli współpracy pomiędzy Gminą Kcynia, Nadleśnictwem Szubin i ZLK PKP w Bydgoszczy udało się wypracować rozwiązanie.

Na chwilę obecną anulowano decyzję o likwidacji przejazdu, a ZLK w Bydgoszczy dokonał odbudowy przejazdu kolejowo – drogowego. Gmina Kcynia zobowiązała się do ustawienia na dojazdach z obu stron przejazdu następujące znaki drogowe A-10 „przejazd kolejowy bez zapór”, B-20 „stop”, G-1c „słupek wskaźnikowy” i słupki prowadzące U-1a.

Po spotkaniach, które odbyło się w Kcyni oraz w Bydgoszczy w dniu 3 czerwca ustalono dalsze postępowania. Gmina Kcynia w pierwszej kolejności spróbuje uzyskać zgodę ministra i wystąpi do Ministra Infrastruktury o indywidualne odstępstwo od przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 20 października 2015r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic kolejowych z drogami i ich usytuowanie.

Przejazd dotyczy drogi wewnętrznej-leśnej będącej własnością Nadleśnictwa Szubin, ale mając na względzie dobro rolników Burmistrz Kcyni podjął decyzję o koordynacji przez gminę tej procedury. Na chwilę obecną rolnicy mogą korzystać już z przejazdu co umożliwi im dalsze prace polowe. 

materiał: Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)