Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Od lat czekają na drogę. Rozpętek po zebraniu

Tylko 6 osób wzięło udział w zebraniu sołeckim w Rozpętku, podczas którego dzielono fundusz# sołecki. Zebrania, podczas których decyduje się o wiejskim budżecie, są bardzo ważne, jednak wciąż bierze w nich udział bardzo mało mieszkańców.

Zanim rozpoczął się podział środków na rok 2020, mieszkańcy dokonali zmian w tegorocznym budżecie. Do wykorzystania pozostało 2000 zł i zapadła decyzja, że pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie kuchni w świetlicy i zakup opału. Sołtys Zefiryna Dorsz podkreśliła też, że trzeba dokupić stoły.

A w co sołectwo zainwestuje w przyszłym roku?
montaż klimatyzacji – 1968 zł,
przegląd klimatyzacji – 369 zł,
utrzymanie świetlicy – 5459, 33 zł,
utrzymanie zieleni – 500 zł,
wykaszanie – 600 zł,
zimowe utrzymanie dróg – 1000 zł,
integracja wsi – 1250 zł,
konserwacja placu zabaw – 200 zł,
kostka koło krzyża – 1500 zł,
kamera przy świetlicy – 3000 zł.

Początkowo mieszkańcy nie byli przekonani do zakupu kamery, ale dużym problemem są częste uszkodzenia placu zabaw i budynku sali wiejskiej.

Podczas zebrania dużo rozmawiano o drogach powiatowych. Mieszkańcy Rozpętka złożyli petycję do Zarządu Powiatu w sprawie przebudowy drogi z Rozpętka do Dobieszewka. Radni zadecydują o zasadności petycji na środowej sesji. Poruszano także kwestię rolnictwa – już w poniedziałek i wtorek rolnicy będą mogli zgłaszać się do referatu rolnego, by podpisywać zaakceptowane wnioski suszowe. Dyskutowano także na temat rządowego programu 500+.
Na koniec zebrania Zefiryna Dorsz podziękowała za współpracę radzie sołeckiej i członkiniom nowo zarejestrowanego KGW.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Nick, w dniu 20-09-2019 12:03:30 napisał:

  Co to za kamera za 3tys. ? Kamera zewnetrzna kosztuje juz od 500zl. z rejestratorem.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Hahahah, w dniu 20-09-2019 12:05:58 napisał:

  Zgadza sie 4 kamery z rejestratorem https://allegro.pl/oferta/zestaw-4-kamery-zewnetrzne-4-5-hd-i-rejestrator-7812174893?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

  odpowiedz

  • 1 (1)

  abcd, w dniu 20-09-2019 14:26:46 napisał:

  chciałabym zapytać czy gospodarze obiektu przy ul. Jurczyka są zatrudnieni od 1 września bo sala gimnastyczna po południu jest zamknięta na cztery spusty gdzie tu oszczędności a panu Jarkowi K. to starczy doba na te wszystkie umowy

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Heniu, w dniu 21-09-2019 21:16:00 napisał:

  Wow powalająca ilość osób aż żal patrzeć na to co się dzieje ludzie mają wszystko w nosie tylko umieją dużo gadać i oczerniać sołtys w necie lub w sklepie a na zebranie nie przyjdą,żal mi was opluwacze.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Siłownia
Budowa domu pod klucz
Sprzedaż opon
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)