Dziś mamy 14 października 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Od lat czekają na drogę. Rozpętek po zebraniu

Tylko 6 osób wzięło udział w zebraniu sołeckim w Rozpętku, podczas którego dzielono fundusz# sołecki. Zebrania, podczas których decyduje się o wiejskim budżecie, są bardzo ważne, jednak wciąż bierze w nich udział bardzo mało mieszkańców.

Zanim rozpoczął się podział środków na rok 2020, mieszkańcy dokonali zmian w tegorocznym budżecie. Do wykorzystania pozostało 2000 zł i zapadła decyzja, że pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie kuchni w świetlicy i zakup opału. Sołtys Zefiryna Dorsz podkreśliła też, że trzeba dokupić stoły.

A w co sołectwo zainwestuje w przyszłym roku?
montaż klimatyzacji – 1968 zł,
przegląd klimatyzacji – 369 zł,
utrzymanie świetlicy – 5459, 33 zł,
utrzymanie zieleni – 500 zł,
wykaszanie – 600 zł,
zimowe utrzymanie dróg – 1000 zł,
integracja wsi – 1250 zł,
konserwacja placu zabaw – 200 zł,
kostka koło krzyża – 1500 zł,
kamera przy świetlicy – 3000 zł.

Początkowo mieszkańcy nie byli przekonani do zakupu kamery, ale dużym problemem są częste uszkodzenia placu zabaw i budynku sali wiejskiej.

Podczas zebrania dużo rozmawiano o drogach powiatowych. Mieszkańcy Rozpętka złożyli petycję do Zarządu Powiatu w sprawie przebudowy drogi z Rozpętka do Dobieszewka. Radni zadecydują o zasadności petycji na środowej sesji. Poruszano także kwestię rolnictwa – już w poniedziałek i wtorek rolnicy będą mogli zgłaszać się do referatu rolnego, by podpisywać zaakceptowane wnioski suszowe. Dyskutowano także na temat rządowego programu 500+.
Na koniec zebrania Zefiryna Dorsz podziękowała za współpracę radzie sołeckiej i członkiniom nowo zarejestrowanego KGW.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Nick, w dniu 20-09-2019 12:03:30 napisał:

  Co to za kamera za 3tys. ? Kamera zewnetrzna kosztuje juz od 500zl. z rejestratorem.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Hahahah, w dniu 20-09-2019 12:05:58 napisał:

  Zgadza sie 4 kamery z rejestratorem https://allegro.pl/oferta/zestaw-4-kamery-zewnetrzne-4-5-hd-i-rejestrator-7812174893?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

  odpowiedz

  • 1 (1)

  abcd, w dniu 20-09-2019 14:26:46 napisał:

  chciałabym zapytać czy gospodarze obiektu przy ul. Jurczyka są zatrudnieni od 1 września bo sala gimnastyczna po południu jest zamknięta na cztery spusty gdzie tu oszczędności a panu Jarkowi K. to starczy doba na te wszystkie umowy

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Heniu, w dniu 21-09-2019 21:16:00 napisał:

  Wow powalająca ilość osób aż żal patrzeć na to co się dzieje ludzie mają wszystko w nosie tylko umieją dużo gadać i oczerniać sołtys w necie lub w sklepie a na zebranie nie przyjdą,żal mi was opluwacze.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Usta - powiekszanie
Gimnastyka korekcyjna
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

V miesiąc życia dziecka. „Mamo to JA twój mały akrobata"

Czas biegnie nieubłaganie, codziennie twoje dziecko robi ogromne postępy.

(czytaj więcej)