Najmłodsi gościli strażaków. Dzieci dowiedziały się, jak udzielać pomocy

fot. KP PSP w Nakle
W ostatnich dniach strażacy z# Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Nakła oraz Szubina uczestniczyli w pokazach sprzętu oraz pogadankach zorganizowanych w placówkach przedszkolnych.
Najmłodsi wychowankowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega służba strażaka oraz spróbować swoich sił podczas sprawiania sprzętu pożarniczego. Dzieci z zaciekawieniem słuchały jak udzielać pomocy osobom poszkodowanym oraz prawidłowo reagować na zagrożenie i skutecznie działać w niebezpiecznych sytuacjach.
Materiał: kpt. Bartosz Walkowiak-Oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie.
Galeria






Czytaj również
- Zainteresowani podwodnym światem zwierząt. Meduza w roli głównej
- Darmowy stomatolog dla dzieci. Przedszkolaki na pierwszej wizycie
- Głowy pełne planów. Przedszkolaki z radością powitały wakacje
- Ubezpieczenie zdrowotne członka rodziny. Ponowne zgłoszenie
- Wzruszenia i pierwsze pożegnania. Uroczystość w oddziałach zerowych
Rewitalizacja linii kolejowej nr 356. Pierwsze prace

W piątek 4 lipca firma PORR rozpoczęła przygotowania# do rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na odcinku Wągrowiec – Gołańcz – granica województwa.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)Marsz po leśnych duktach. Chwila zadumy przy pomnikach leśników

Kolejna wieczorna wędrówka #przez grupę "Po bezdrożach" zaliczona. Tym razem maszerowaliśmy po leśnych duktach w okolicach miejscowości Słonawy.
(czytaj więcej)Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.
(czytaj więcej)