Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

12 września 2018

Na strzelnicy w Kowalewku sporo się działo. Zorganizowano imprezę plenerową i rundę strzelecką

fot.pow.

fot.pow.

8 września na terenie OSP Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku miała miejsce # impreza plenerowa dla Polskiego Związku Głuchych z Bydgoszczy.

Licznie przybyła grupa cichych gości, którą z inicjatywy Pani Mai Łyszczarz udało się w ramach porozumienia oderwać od miejskich obowiązków i zgiełku została przywitana przez komendanta Krzysztofa Napieralskiego i z marszu skierowana na zajęcia terenowe oraz szkoleniowe prowadzone pod czujnym okiem instruktorów jednostki.   Uczestnicy zajęć mieli doskonałą okazję do zapoznania się z podstawami pierwszej pomocy przedmedycznej,  podstaw strzelectwa, wykonania strzelań z broni sportowej, zapoznania się z wystawą sprzętu historycznego, który znajduje się w zasobach Pałuckiego Muzeum Techniki Wojskowej i Uzbrojenia.  Nie zabrakło również integracji przy ognisku i pieczonych kiełbaskach   a najlepsi strzelcy zostali udekorowani medalami jednostki. Na pożegnanie  komendant OSP JRS Kowalewko, Krzysztof Napieralski stwierdził, że jest to skuteczna, najlepiej zorganizowana i zdyscyplinowana grupa uczestników, która z całą pewnością ostatnio gościła na zajęciach jednostki.

Tego samego dnia na strzelnicy w Kowalewku odbyła się XI runda strzelecka i jak co tydzień po raz kolejny spotkali się zawodnicy oraz i sympatycy strzelectwa. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji najlepsze wyniki w XI rundzie strzeleckiej kolejno uzyskali: Paweł Stałowski,  Krzysztof Napieralski, Sebastian Pochylski, Łukasz Faltyński,  Leszek Kanicki.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uprawiania tego pięknego sportu w każdą sobotę od godziny 10:00  - jak zwykle wstęp na teren strzelnicy bezpłatny.

Pragniemy również poinformować i zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w otwartych zawodach strzeleckich z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski o puchar komendanta OSP Jednostki Ratownictwa Specjalnego im.27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Kowalewku.

22 września o godzinie 10 na strzelnicy w Kowalewku rozegrane zostaną następujące konkurencje sportowe: pistolet 9mm 10 strzałów ocenianych na 25m oraz karabin 7,62mm „kałach” 10 strzałów ocenianych na 100m. Zawody wpisane do kalendarza PZSS. Organizator zapewnia dla osób nieposiadających broni - broń i amunicję, bezpłatny dostęp do biesiadnika, sprzętu do pieczenia kiełbasek, ognisko oraz dobrą zabawę. Start 22.09.2018 godzina 10:00.

 materiał: jrs-kowalewko

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Odchudzanie
Sprawdzanie świateł
Pokój dzienny/ jadalnia
Blacharstwo
Remonty mieszkań
Kalkulatory
od 6,90PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)