Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 września 2018

Na strzelnicy w Kowalewku sporo się działo. Zorganizowano imprezę plenerową i rundę strzelecką

fot.pow.

fot.pow.

8 września na terenie OSP Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku miała miejsce # impreza plenerowa dla Polskiego Związku Głuchych z Bydgoszczy.

Licznie przybyła grupa cichych gości, którą z inicjatywy Pani Mai Łyszczarz udało się w ramach porozumienia oderwać od miejskich obowiązków i zgiełku została przywitana przez komendanta Krzysztofa Napieralskiego i z marszu skierowana na zajęcia terenowe oraz szkoleniowe prowadzone pod czujnym okiem instruktorów jednostki.   Uczestnicy zajęć mieli doskonałą okazję do zapoznania się z podstawami pierwszej pomocy przedmedycznej,  podstaw strzelectwa, wykonania strzelań z broni sportowej, zapoznania się z wystawą sprzętu historycznego, który znajduje się w zasobach Pałuckiego Muzeum Techniki Wojskowej i Uzbrojenia.  Nie zabrakło również integracji przy ognisku i pieczonych kiełbaskach   a najlepsi strzelcy zostali udekorowani medalami jednostki. Na pożegnanie  komendant OSP JRS Kowalewko, Krzysztof Napieralski stwierdził, że jest to skuteczna, najlepiej zorganizowana i zdyscyplinowana grupa uczestników, która z całą pewnością ostatnio gościła na zajęciach jednostki.

Tego samego dnia na strzelnicy w Kowalewku odbyła się XI runda strzelecka i jak co tydzień po raz kolejny spotkali się zawodnicy oraz i sympatycy strzelectwa. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji najlepsze wyniki w XI rundzie strzeleckiej kolejno uzyskali: Paweł Stałowski,  Krzysztof Napieralski, Sebastian Pochylski, Łukasz Faltyński,  Leszek Kanicki.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uprawiania tego pięknego sportu w każdą sobotę od godziny 10:00  - jak zwykle wstęp na teren strzelnicy bezpłatny.

Pragniemy również poinformować i zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w otwartych zawodach strzeleckich z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski o puchar komendanta OSP Jednostki Ratownictwa Specjalnego im.27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Kowalewku.

22 września o godzinie 10 na strzelnicy w Kowalewku rozegrane zostaną następujące konkurencje sportowe: pistolet 9mm 10 strzałów ocenianych na 25m oraz karabin 7,62mm „kałach” 10 strzałów ocenianych na 100m. Zawody wpisane do kalendarza PZSS. Organizator zapewnia dla osób nieposiadających broni - broń i amunicję, bezpłatny dostęp do biesiadnika, sprzętu do pieczenia kiełbasek, ognisko oraz dobrą zabawę. Start 22.09.2018 godzina 10:00.

 materiał: jrs-kowalewko

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożniki
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Masaż gorącymi kamieniami
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Kanapa
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Usta - powiekszanie
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)