Dziś mamy 24 lipca 2019, środa, imieniny obchodzą:

11 lipca 2019

Msza święta w intencji dobrych zbiorów. Spotkanie Ludowców w Sipiorach

fot. powierzone

fot. powierzone

W środę 10 lipca 2019 r. w godzinach wieczornych w kościele parafialnym# w Sipiorach (gm. Kcynia) proboszcz ks. Jarosław Rusnak zgodnie z kilkuletnią już tradycją odprawił mszę świętą w intencji dobrych zbiorów i pomyślności w trudnych dla rolników tygodniach intensywnych prac polowych.

We mszy św. licznie uczestniczyli parafianie z kilku okolicznych wsi, a także członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego z gminy Kcynia oraz przedstawiciele Zarządu Powiatowego PSL z całego powiatu nakielskiego. Gościem szczególnym był jednak pan Dariusz Kurzawa - wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Nie mogło oczywiście zabraknąć sztandaru ludowców. Marszałek oraz Tomasz Miłowski (prezes ZP PSL w Nakle, wicestarosta nakielski) i Anna Borkowska (prezes ZG PSL w Kcyni) wręczając na zakończenie uroczystości piękny bukiet kwiatów księdzu proboszczowi podziękowali za ważne kazanie, za słowa o chlebie, o jego znaczeniu, za przywołanie ludzkich historii z nim związanych i wspomnienie o patriotyzmie Wincentego Witosa.

Tomasz Miłowski nawiązał też do zeszłorocznej, niezwykłej mszy odprawionej w wigilię pierwszej rocznicy nawałnicy z 2017 r. Następnie wszyscy przeszli pod Grotę Fatimską, gdzie uczestniczyli w krótkim nabożeństwie. Po uroczystościach kościelnych członkowie stronnictwa oraz goście udali się do świetlicy wiejskiej w Sipiorach. Tutaj odbyły się rozmowy dotyczące sytuacji Polskiego Stronnictwa Ludowego przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu. Pan Dariusz Kurzawa zrelacjonował ostatnie obrady Rady Naczelnej PSL i wynik demokratycznego głosowania, w wyniku którego prezes Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał aprobatę do tworzenia PSL-Koalicji Polskiej.

Pan Tomasz Miłowski przypomniał wizytę lidera PSL w Nakle tuż przed wyborami europejskimi, a także poinformował o kilku innych spotkaniach (m.in. u przyjaciół z powiatu żnińskiego w ostatnią niedzielę z udziałem pana Marka Sawickiego). Ponadto głos zabierali Radosław Mrugowski, Anna Borkowska, Ryszard Bagnerowski (radny Rady Powiatu Nakielskiego), Kazimierz Winiaszewski, Jan Pawlak i inni. Dwie młode osoby z Królikowa i Turzyna podpisały deklaracje członkowskie Stronnictwa.

Materiał: ZP PSL w Nakle

Oceń artykuł: 0 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (10)

  arbuzy!, w dniu 11-07-2019 20:03:58 napisał:

  A co robił PSL przez cały czas , kiedy był przy sterach dla rolników? Brzydko się dzieje,ze kampania wyborcza zaczyna się w kościele! Ja i moja rodzina na PSL na pewno nie zagłosujemy!

  odpowiedz

  • 3 (9)

  mx, w dniu 11-07-2019 22:16:45 napisał:

  teraz do kościoła? a jak kosiniak klaskał gdy polskich chrześcijan porównano do świń w błocie to gdzie byli nasi lokalni działacze psl...fora ze dwora sprzedawczyki

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Mieszkaniec, w dniu 11-07-2019 22:30:44 napisał:

  komu przeszkadza PSL to niech głosuje na tych którzy bez namysłu zadurzają nas wszystkich za co prędzej czy pozimniej wszyscy zapłacimy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (9)

  Partia kanapowa, w dniu 11-07-2019 22:48:10 napisał:

  A nie lepiej było zrobić kąpiele przy fontannie na rynku?

  odpowiedz

  • -2 (6)

  widz, w dniu 12-07-2019 10:06:26 napisał:

  PSL już nie istnieje...

  odpowiedz

  • 0 (4)

  wojtek, w dniu 12-07-2019 19:48:11 napisał:

  Dziękujemy PSL było już widać w poprzednich wyborach do Sejmu, uzyskali tylko mały przecinek powyżej progu wyborczego 5%

  odpowiedz

  • 3 (5)

  byly mieszkaniec, w dniu 12-07-2019 21:39:51 napisał:

  A ja zaglosuje na PSL a do koscioła ma kazdy prawo przyjsc dziekuje proboszczowi za msze pozdrawiam sipiory

  odpowiedz

  • 0 (6)

  TYLKO PIS, w dniu 13-07-2019 04:06:51 napisał:

  Ludzie pamiętają jak za PO i PSL okradali naród z VAT u. Jedna złodziejska mafia. I na nic nie bylo "piniedzy "A teraz kiedy młode malżeństwa zaczynają godnie żyć to wy po władzę, żeby im to zabrać? Nigdy!

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Ewa M, w dniu 13-07-2019 09:10:49 napisał:

  Religia i polityka ,fatalne połączenie

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Polak i nie anty Polak, w dniu 13-07-2019 12:37:45 napisał:

  A może PSLu zamiast restrukturyzacji likwidacji rodzinnych w gospodarstw reforma rolna jak za Poniatowskiego czy PRL i likwidacja nowej klasy dziedziców folwarczników i pseudo rodzinnych gospodarstw +300 ha i globalna dekolonizacja Polski, likwidacja wyzysku polskiego rolnika soli ziemi tej. Tej ziemi sol. To będzie atut by społeczna gospodarka pro polska przyspożyła wyborców. Ale bez Sawickiego jemu podobnych nie frajerów.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  ona, w dniu 13-07-2019 22:34:15 napisał:

  msza swieta w intencji związku kamysza i schetyny .,,,,,chcą zafundować różową tecze co sie da to sprzedac ewent ukrasc i dla naszego dobra podwyzszyc wiek emerytalny do 77 lat wieksze zarobki ale mniejsza pensja

  odpowiedz

  • 1 (3)

  konsekwentnie, w dniu 15-07-2019 17:12:10 napisał:

  Partia to jest grupa ludzi których łączy wspólny interes, to jest grupa interesu. Analogicznie jest z elektoratem partii. Było do przewidzenia, to było na przestrzeni lat widać i czuć jak działacze realizują interes no właśnieczj? Na pewno nie elektoratu PSL rolników właścicieli gospodarstw rolnych rodzinnych. Elektorat się skurczył. To było do przewidzenia. Czyj interes PSL reprezentuje ? Nocnej zmiany. Jeszcze inny? Właścicieli Folwarków? Inteligencji miejskiej? Ale napewno Polską wieś, Polskiego wykańczanego ekonomicznie i administracyjnie chłopa rolnika zatracili.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble pokojowe
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Baterie
od 0,90PLN
Produkty instax
od 37,90PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)