Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

15 września 2019

Mieszkańcy podzielili fundusz. Nie brakowało tematów do rozmów

fot. LZ

fot. LZ

Nieliczni mieszkańcy Dziewierzewa wzięli udział w piątkowym zebraniu # sołeckim, podczas którego dzielono fundusz sołecki na rok 2020. Tego dnia nie brakowało także tematów do rozmów.

Zanim rozpoczął się podział przyszłorocznych pieniędzy, trzeba było rozdysponować kwotę, jaka pozostała w ramach funduszu na rok 2019. Sołtys wsi Dorota Czerwińska zaproponowała zakup dużego namiotu na imprezy sołeckie i dokończenie chodnika na ul Rusieckiej. Po krótkiej dyskusji mieszkańcy, choć niejednogłośnie, zaakceptowali tę propozycję. 

Na co podzielono 42 tys. 575 zł przeznaczone na rok 2020?
utrzymanie świetlicy wiejskiej – 4000 zł,
doposażenie świetlicy wiejskiej – 2000 zł,
dofinansowanie SP – 500 zł,
doposażenie OSP Dziewierzewo – 2000 zł,
dofinansowanie polepszenia warunków drogi w stronę Graboszewa – 10 tys. zł,
umowy zlecenie – 4000 zł,
usługi – 4500 zł,
uporządkowanie terenu po boisku siatkowym – 4775 zł,
integracja wsi – 3800 zł,
dofinansowanie KGW – 2000 zł,
dofinansowanie Stowarzyszenia Razem dla Dziewierzewa – 2000 zł.

Początkowo w propozycji rady sołeckiej nie było pieniędzy dla KGW i stowarzyszenia, jednak Maria Łyszczarz poprosiła o uwzględnienie działań stowarzyszenia i ich dofinansowanie, tym bardziej, że pieniądze pozyskiwane z licznych projektów są inwestowane w poprawę infrastruktury wiejskiej.

W dalszej części zebrania dyskutowano o problemach. A tych nie brakuje w tak dużej miejscowości. Pytano o remonty dróg gminnych i powiatowych, budowy chodników, wykaszanie poboczy. Na pytania mieszkańców odpowiadali burmistrz Marek Szaruga i radny powiatowy Ryszard Bagnerowski. Mieszkańcy obecni na zebraniu wyrazili także zgodę na ewentualną sprzedaż budynku na boisku sportowym. W ostatniej części zebrania radny Tomasz Świerc odpowiadał na pytania rolników dotyczące szacowania szkód w uprawach rolnych spowodowanych tegoroczną suszą.

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (5)

  Matematyczka, w dniu 16-09-2019 09:12:38 napisał:

  Dodałam kwoty z podziału funduszu sołeckiego i brakuje 3000zł. Na co pójdą ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (5)

  Ania3871, w dniu 16-09-2019 09:14:55 napisał:

  Pewnie błąd Pani Redaktor, jak w każdym artykule na tym portalu

  odpowiedz

  • 1 (1)

  matematyk, w dniu 18-09-2019 17:09:54 napisał:

  Matematyczna zibi dostanie co żal

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Meble kuchenne
Blacharstwo
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Elewacje
Sprzedaż opon
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)