Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

26 listopada 2023

Mecz z liderem grupy. Młody zespół ma potencjał

fot. Jeremiasz Wika

fot. Jeremiasz Wika

W czwartej kolejce II ligi zmierzyliśmy się z liderem #naszej grupy zespołem GMTS Sparta Gubin.

Zespół gości niepokonany w rozgrywkach, wygrywajacy dość pewnie swoje spotkania kontra nasz zespół, który nie wygrał jeszcze spotkania. Mogłoby się wydawać, że przebieg spotkania będzie jednostronny. Jednak od samego początku spotkanie rozgrywane w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paterku było bardzo wyrównane. Drużyny zdobywały bramki seriami. W 13' przegrywamy 5-8 a już w 15' prowadzimy 9-8 a w 18' 11-10. Kolejne minuty to przewaga gości i przegrywamy 11-14 w 21'. Odpowiadamy czterema trafieniami z rzędu 15-14, aby końcówkę przegrać 1-4 i do przerwy 16-18 dla przyjezdnych.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Cały czas przegrywamy 1-3 bramkami. Dopiero w 51' doprowadźmy do remisu po 24. Kolejne 5' bardzo wyrównane i znów remis po 26. Ostatnie cztery minuty lepiej rozgrywają przyjezdne. Zdobywają dwie bramki i ostatecznie przegrywamy 26-28.

"Jestem bardzo dumny i zadowolony z postawy zespołu. Dziewczyny zagrały bardzo dobre zawody od pierwszej do ostatniej minuty. Postawiliśmy się liderowi. Pokazuje to, że ten młody zespół ma potencjał. Z każdym meczem widać postęp. Przed nami ostatni mecz tej rundy 9 grudnia w Świebodzicach. Postaramy się o pierwsze punkty. Trzymajcie kciuki." - przekazał trener Bartek Łyszczarz.

Skład: Lena Czarnecka (br), Maria Kutka (6), Sara Szymańska (4), Dominika Grzegorek (3), Klaudia Rygielska (3), Emilia Łyszczarz (3), Wiktoria Sawicka (3), Natalia Grzegorek (2), Maja Michalska (1), Anna Urbańska (1), Kinga Chełminiak, Zuzanna Leszczyńska.

Sędziowali: Michał Jakubek (Ostrów Wielkopolski) i Mikołaj Marcinkowski (Konin). Sędziowie stolikowi: Julia Zwolak (Kcynia) i Miłosz Król (Paterek). Opieka medyczna: Julia Rybak

Materiał: Bartek Łyszczarz/MLUKS "Orlik" Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)