Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

08 listopada 2019

Jak prawidłowo prowadzić resuscytację? Warsztaty z pierwszej pomocy

fot. Ewa Hałas

fot. Ewa Hałas

W czwartek, 7 listopada w Szkole Podstawowej w Kcyni odbyły się wyjątkowe # warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej dla najmłodszych uczniów.

Dzieci uczyły się jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację, jak użyć defibrylator, jak bandażować rany, jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej, jak zachować się w przypadku zadławienia przedmiotem.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Wszyscy spisali się wspaniale i otrzymali dyplomy potwierdzające udział w szkoleniu.

Dziękujemy dyrekcji SP Kcynia za umożliwienie realizacji przedsięwzięcia. Serdeczne podziękowania dla ratowników medycznych p. Agaty i p. Adriana Zadoreckiego.

Warsztatami planujemy objąć docelowo wszystkich uczniów klas I-III z zainteresowanych szkół podstawowych.

Warsztaty realizowane w ramach promocji zdrowia gminy Kcynia na 2019 r.

materiał: Ewa Hałas/red

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)