Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
26 stycznia 2017
Notowania rolnicze

Wahania cen produktów rolnych. Staniały zboża, owoce i warzywa w górę

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie opublikował cotygodniowy raport # cenowy produktów rolnych.

Wiele wartości może wprowadzić w zaskoczenie nabywców.

W puntkach skupu zbóż ceny są znacznnie niższe. Staniał na przykład jęczmień konsumpcyjny, za który w ubiegłym tygodniu należało zapłacić 59,00 zł/t a obecnie jego cena wynosi 51,00 zł/t. Pozostałe zboża także staniały, ale nie tak znacznie.
W punktach skupu żywca jest podobnie jak tydzień temu, z tym że mniej trzeba zapłacić za maciory oraz tuczniki w klasie pierwszej.

Na rynku hurtowym wiele cen utrzymuje się na poziomie sprzed tygodnia, ale duża część produktów zdrożała, a podwyżki te są dość znaczne. Za przykład można podać chociażby por, który kosztował tydzień temu 3,00 zł/kg a obecnie podrożał o jeden zł na kilogramie.

Bardzo zdrożała kapusta czerwona. Z 0,80 zł/kg jej cena wzrosła do 1,50 zł/kg. Podobnie w osłupienie może wprowadzić cena papryki czerwonej. Ci, którzy odwiedzili hurtownie tydzień temu najczęściej spotykali się z ceną oscylującą wokół 8,00 zł/kg. Teraz trzeba będzie za nią zapłacić nawet 12,00 zł/kg! Dwa złote na kilogramie podrożał także pomidor.

Na targowiskach nie jest już tak dramatycznie, ale zauważa się wzrost cen.

Podrożały m.in. gruszki i jabłka. O ponad złotówkę więcej zapłacimy za brokuł. Podrożały także ogórek szklarniowy, papryka czerwona, włoszczyzna czy seler. Największa podwyżka dotknęła jednak pszenżyto, którego cena wzrosła o 6,00 zł na tonie.

Szczegółowe wartości cenowe produktów rolnych przedstawiamy poniżej.

Oceń artykuł: 48 49

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (2)

    Julka, w dniu 27-01-2017 07:34:45 napisał:

    Owoce bardzo drogie, to przez 500 plus

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

ŁÓŻKA
Nowoczesne zabiegi laserowe
Botox
Tonery Directions
27PLN
STOLIKI RTV
MEBLE MŁODZIEŻOWE
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Makijaż ślubny
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)